Telefon: 32 455 48 55

Kaligrafuj, jeśli chcesz - majowe warsztaty liternictwa

zbliżenie na piszącą rękę

Sobotnie spotkanie z kaligrafią, to świetny pomysł spędzenia czasu dla osób ceniących sobie estetykę pisma. To propozycja dla rozpoczynających pracę z brush penem lub stalówką jak również dla tych z większym doświadczeniem.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 maja w godz. 10:00-12:00 i poprowadzi je Monika Kruczek, (piekneslowa365.pl), polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego. Prowadząca posiada dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu zajęć poświęconych takim elementom jak: kursywa angielska, brush lettering, italika, pismo rondowe czy kaligrafia przedwojenna.

Cykl warsztatów "Kaligrafuj, jeśli chcesz" jest dostosowany do indywidualnego tempa i stopnia zaawansowania uczestników. Organizatorzy zapewniają również wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze. Ostatnie pół godziny najbliższego spotkania będzie poświęcone praktycznemu wykorzystaniu poznanych zasad kaligrafowania i tworzeniu przepisu na wiosenną sałatkę. Będzie możliwość skorzystania z wzorników z nazwami wiosennych warzyw i owoców.

Zapisy przyjmowane są do 20 maja 2024 r. pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł.