Telefon: 32 455 48 55

Kaligrafia z dobrym przekazem

pióro położone na kartkach

Po ciepłym przyjęciu zajęć z kaligrafii, które znalazły się w zeszłorocznej ofercie Wodzisławskiego Centrum Kultury, wraz z nowym rokiem zapraszamy ponownie na spotkanie z Moniką Kruczek. Obędzie się ono 28 stycznia, w sobotę o godz. 10:00.

Warsztaty pięknego pisania to nie tylko praktyczne zajęcia. To także sposób na wyciszenie się i trening uważności oraz wzmocnienie kreatywności i wyobraźni. Precyzyjne odwzorowywanie liter to cenna umiejętność zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz rzadziej piszemy ręcznie, a nasz warsztat piśmienniczy zastępuje klawiatura komputera.

Styczniowe warsztaty będą z pewnością bardzo pozytywne. Wszystko za sprawą przeprowadzenia ich pod hasłem „pięknych słów”. Prowadząca wybierze wyrazy, które cechują się pozytywnym znaczeniem i na ich przykładach uczestnicy ćwiczyć będą pisanie liter i ich łączenie.

Dwugodzinne zajęcia, które poprowadzi Monika Kruczek (piekneslowa365.pl) - polonistka, miłośniczka kaligrafii i projektowania graficznego, przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników kaligrafii. Uczestnicy otrzymają wszelkie niezbędne narzędzia pracy tj. karty ćwiczeń z liniami pomocniczymi oraz materiały piśmiennicze. Pod okiem prowadzącej będą rozwijać umiejętności  i tworzyć prace w technice brush letteringu.

Koszt uczestnictwa w zajęciach to 45 zł. Zapisy przyjmowane są do 23 stycznia pod adresem piak@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat wydarzenia udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55 wew. 28). Realizacja warsztatów będzie możliwa pod warunkiem zgłoszenia się minimalnej liczby zainteresowanych.