Telefon: 32 455 48 55

Już w najbliższą niedzielę pierwsze "Letnie Muzykowanie"

Michalina Starosta

Wodzisławskie Centrum Kultury i Telewizja TVS zapraszają na cykl koncertów, które już w sierpniu i to w każdą niedzielę odbędą się w zaciszu klimatycznego Parku Miejskiego. Na scenie zobaczymy m.in. plejadę śląskich gwiazd, za sprawą których muzyczne wieczory na długo zapadną w pamięci mieszkańców i osób odwiedzających Wodzisław Śląski. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

7 sierpnia przed wodzisławską publicznością zaprezentują się artyści Tomasz Calicki i Michalina Starosta, działający od lat z sukcesami na śląskiej scenie muzycznej.

MICHALINA STAROSTA

Dla wielu, którzy mieli okazję wysłuchać nieskazitelnego głosu Michaliny Starosty, jej występy są czystą przyjemnością.

Michalina z muzyką jest związana od zawsze. Jest to zarówno jej hobby, praca i to co najbardziej kocha. Przygoda artystki z muzyką zaczęła się już w szkole, następnie przeniosła się na śpiewanie w grupach młodzieżowych. Przez pewien czas Michalina występowała też w zespole grającym śląską muzykę taneczną, jednak po niedługim czasie artystka postawiła wszystko na jedną kartę i podjęła decyzję o karierze solowej.

Rozpoczęła ją na początku roku 2016, kiedy to podpisała kontrakt z wytwórnią płytową. Michalina jest jedną z niewielu gwiazd muzyki tanecznej, która stara się nie przyspieszać prezentowania efektów swojej pracy. Stawia bowiem na jakość. Jej pierwsza piosenka nosi tytuł "Dobry dzień", tekst napisał Grzegorz Poloczek, a muzykę Marcin Kindla.

TOMASZ CALICKI

Ciepła i przyjemna dla ucha barwa głosu, humor oraz pozytywna energia to znaki rozpoznawcze wokalisty - Tomasza Calickiego. Ten nietuzinkowy artysta może pochwalić się trzydziestoletnim stażem scenicznym i wierną rzeszą fanów, nie tylko na Śląsku, ale i w całej Polsce. Od 1991 roku nieprzerwanie bawi publiczność na licznych koncertach oraz na antenach telewizyjnych i radiowych stacji muzycznych. Szersza widownia poznała Tomka dzięki licznym projektom takim jak występy z zespołem Eliot oraz grupą biesiadno-kabaretową Śląskie Szwagry, której Tomasz był współzałożycielem, wodzirejem i wokalistą. Od kilku lat artysta prowadzi karierę solową, czego efektem są trzy autorskie albumy. 

Pozostałe muzyczne propozycje w ramach cyklu [otwiera się w nowym oknie].