Jose Torres w WCK

„Kuba, wyspa jak wulkan gorąca” to tytuł audycji, którą 8 października w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadził Jose Torres. Perkusjonista kubański przyjechał na spotkanie z uczniami placówek oświatowych w ramach cyklu „Mała Akademia Jazzu”.

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu właśnie w WCK rozpoczął swój cykl koncertów edukacyjnych na Śląsku. Audycja poświęcona rytmom, muzyce i kulturze kubańskiej spotkała się ze znakomitym odbiorem. Zabawne dialogi, bezpośredni kontakt z publicznością okraszony dużą dawką humoru, a także wspólne muzykowanie na scenie - to wszystko sprawiło, że uczestnicy Małej Akademii Jazzu z pewnością zapamiętają to spotkanie na długo.

- To była bardzo energetyczne spotkanie, podczas którego Wodzisławskie Centrum Kultury zamieniło się w prawdzie gorącą wyspę - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Jose Torres, od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce, jest założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady oraz koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców, a także w nagraniach muzyki filmowej. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo jazzowe „Jazz Forum”.