Instruktorki WCK docenione

Wanda Bukowska oraz Dominika Brzoza-Piprek, instruktorki Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskiego Centrum Kultury, otrzymały nagrody Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie kultury. Wręczono je 11 kwietnia, podczas Gali Powiatu Wodzisławskiego w dziedzinie sportu i kultury, która odbyła się w hotelu Amadeus.

Wanda Bukowska otrzymała nagrodę za osiągnięcia o istotnym znaczeniu w roku poprzednim. To autorka książki „Wspomnienia z okresu 1918 do 2018”, na co dzień jest związana z Wodzisławskim Centrum Kultury. Wanda Bukowska jest założycielką Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskiego Centrum Kultury i jest bez wątpienia niekwestionowaną znawczynią folkloru i docenianym choreografem. Taką samą nagrodę otrzymała Dominika Brzoza-Piprek, instruktor prowadzący ZPiT Vladislavia, która z powodzeniem od wielu lat prowadzi także Teatr Naszej Wyobraźni.

- Serdecznie gratuluję Pani Wandzie i Pani Dominice oraz dziękuję za codzienne poświęcenie i artystyczną pracę - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

Zdjęcie: Powiat Wodzisławski