Imponujący nabór na zajęcia w WCK

Imponująca liczba uczestników i niemniej kapitalna propozycja zajęć tak podsumować można nabory na nowy sezon 2019/2020 do Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Szeregi ARA zasilą w sumie 883 osoby.

 

Jak co roku, bogata w różnorodne formy rozwoju oferta, przyciągnęła rzeszę zainteresowanych. Szeregi Amatorskiego Ruchu Artystycznego zasilą w sumie 883 osoby, które razem z WCK i pod okiem doświadczonych, utytułowanych instruktorów, postanowiły rozwijać swoje pasje. W tym gronie znajdują się zarówno najmłodsi, młodzież, jak i osoby dorosłe. Warto zaznaczyć, że w ARA działają zespoły i koła z kilkudziesięcioletnią tradycją, mające na koncie wiele sukcesów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. - Z oferty zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK korzysta wielu chętnych. Cieszę się, że trafiamy z naszymi propozycjami do osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Co więcej, wśród uczestników naszych zajęć znalazło się wiele osób, które uczestniczyły w nich w poprzednich sezonach. A to dowodzi, że nasza oferta jest dla nich nieustannie atrakcyjna – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

 

W sezonie artystycznym 2019/2020 w ARA działalność kontynuować będzie 12 zespołów, z których oferty skorzysta w sumie 753 uczestników. I tak, talent taneczny w Zespole Tanecznym Miraż szlifować będzie 116 osób, w Klubie Tańca Towarzyskiego Spin – 75, w Zespole Pieśni i Tańca „Vladislavia” ćwiczyć będzie 110 zainteresowanych, a w Teatrze Tańca Memento – 56. Zmysł twórczy w ramach zajęć Koła plastyki i Koła ceramiki rozwijać będzie odpowiednio 51 i 27 uczestników, natomiast ciekawość świata w „Klubie Młodych Odkrywców”, czy umiejętność programowania na zajęciach „Legomaniacy” rozwinie odpowiednio grupa 10 i 17 pasjonatów. Artystyczna Rodzinka Seniorów „Nie dejmy sie” opracowywać będzie repertuar na 26 głosów, Chór „Jadwiga” na 42 głosy, z kolei Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa będzie spotykać się cyklicznie w gronie 32 muzyków. W ofercie WCK znalazła się także propozycja lekcji gry na pianinie, z której skorzysta sześć osób.

Nowy sezon to także zupełnie inne propozycje programowe. W WCK powstały nowe zespoły, które także spotkały się z zainteresowaniem. „Dzieci Cioci Kloci”, czyli zajęcia adresowane do najmłodszych, przyciągnęły uwagę 96 milusińskich. Z zajęć akrobatycznych „Akrobreak” dedykowanym dzieciom i młodzieży skorzysta 39 uczestników, a z warsztatów „Break dance” aż 50.

W ofercie na kolejny rok znalazło się tradycyjnie miejsce na zajęcia stałe, z których od lat mogą korzystać miłośnicy fitnessu, gorących rytmów i muzyki. W sumie jest ich 130. Nieustającą popularnością cieszą się zajęcia z salsy. Tym razem z nauki tanecznych kroków skorzysta 88 osób. Na „Zumbie Fitness” i „Latino Dance” systematycznie kondycję poprawia 33 amatorów tej aktywności. Z kolei z propozycji Stowarzyszenia Ognisk Muzycznych i lekcji gry na keyboardzie, jak i nauki gry na pianinie korzysta odpowiednio czterech i pięciu młodych muzyków.

Od ubiegłego roku w ARA działa elektroniczny system rejestracji uczestników na zajęcia. Od nowego sezonu artystycznego członkowie grup wypełniają karty członkowskie on-line za pośrednictwem portalu strefazajec.pl, dzięki czemu mają dostęp do ewidencji opłat za zajęcia oraz podgląd do dzienników elektronicznych. Jest to nowa, lepsza jakość zarządzania i organizacji zajęć, dzięki której WCK stara się być bardziej przyjazne dla klienta. Ponadto, w myśl nowych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, wszystkie informacje na temat uczestników zajęć WCK są przechowywane i zabezpieczone na serwerach firmy obsługującej Strefę Zajęć.