II Festiwal Tańca Senior Dance

W sobotę, 17 listopada br. W Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie druga edycja festiwalu tanecznego dla osób w wieku 50+ pn. „Senior Dance”. W zeszłorocznej edycji wzięło udział 160 tancerzy z 20 zespołów z 3 województw.

Podczas festiwalu prezentują się zespoły senioralne działające przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja zespołowych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń, konfrontacja dorobku artystycznego, inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz integracja środowisk UTW. Zeszłoroczne doświadczenie pokazało, że festiwal spotkał się ze sporym zainteresowaniem środowisk seniorów.

- Organizacja festiwalu tanecznego dla seniorów jest wynikiem dobrej współpracy naszej placówki z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Cieszę się, że możemy współorganizować ten wspaniały festiwal po raz drugi - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Aby zgłosić się do udziału należy wypełnić kartę zgłoszenia oraz odesłać ją na adres mailowy organizatora  kontakt@wutw.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października. Regulamin festiwalu dostępny jest w załączniku oraz na stronie www.wck.wodzislaw.pl

- Seniorzy uwielbiają taniec, stąd w naszej urozmaiconej ofercie zajęć znalazło się miejsce na zumbę, latynoskie rytmy i taniec liniowy. Lubimy tańczyć i dlatego wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania festiwalu. Cieszymy się, że spotkał się z tak pozytywnym odbiorem - zaznacza Jadwiga Holeczek-Wojdat, prezes zarządu Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na imprezę zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szkołą Tańca „Dance Floor Kings”. 

 

Karta zgłoszenia (kliknij i pobierz)

Regulamin (kliknij i pobierz)