Telefon: 32 455 48 55

Gwara śląska ma się dobrze

tancerka w stroju śląskim; tańczy

Pogodej z nami! Wodzisławskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem „Vladislavia” po raz 12. zapraszają na konkurs gawędziarski „Fedrowani w godce”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów. 1 grudnia od godz. 9:00 zaprezentują się uczestnicy w kategoriach przedszkole i szkoły podstawowe klasy I-III, 2 grudnia od godz. 9:00 uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W przypadku małej ilości chętnych konkurs odbędzie się tylko 1 grudnia.

Tematyka monologów powinna dotyczyć śląskiej rodziny. Mile widziane będą gawędy odnoszące się do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji. Uczestników oceniać będzie jury, które wybierze po trzech laureatów z czterech kategorii wiekowych. Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na koncercie laureatów zostanie ogłoszony werdykt oraz rozdane zostaną dyplomy i nagrody. Laureaci pierwszych miejsc będą proszeni o zaprezentowanie zwycięskiego monologu podczas gali.

- Zainteresowanie konkursem dowodzi, że gwara śląska ma się dobrze. Ważne, że udaje się nam stwarzać okazję do tego, by młodzi ludzie mogli ją prezentować i przede wszystkim być dumni z posiadanej umiejętności, jaką jest "godani" - mówi Dominika Brzoza-Piprek ze Stowarzyszenia "Vladislavia".

Zgłoszenia na przesłuchania konkursowe są przyjmowane do 25 listopada br. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail: vladislaviastowarzyszenie@gmail.com.

Nad imprezą patronat medialny objęła Telewiazja TVP Katowice.

 

Dokumenty do pobrania: