Telefon: 32 455 48 55

Galerie

COOLturalny gość WCK: Rafał Karwot

Jak coś robić, to tylko z ludźmi, na których możesz polegać. Z takiego założenia wychodzi bohater wydarzenia Rafał Karwot gość WCK i wie, co mówi :) Lider zespołu Tabu wprost z Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszał na „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal” online, opowiadał o roli artysty w obecnej, niełatwej sytuacji. Dzielił się wspomnieniami zza festiwalowych kulis i opowieściami o relacjach panujących w zespole. Spotkanie odbyło się 15 lipca 2020 r.

Spotkanie z Grupą Lokalnych Twórców

O tym, że słowa mają wielką moc, przekonaliśmy się podczas spotkania poetyckiego z wodzisławską Grupą Lokalnych Twórców, z którego transmisję na żywo Wodzisławskie Centrum Kultury nadawało 9 lipca. W ramach wydarzenia „Coolturalny gość WCK” poznaliśmy twórców zaangażowanych, wrażliwych i wnikliwie obserwujących rzeczywistość.

Festiwal dokumentu online

Festiwal dokumentu w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczął się od debaty z udziałem zaangażowanych twórców, którzy rozmawiali na temat człowieka w przestrzeni. Czy jesteśmy zakorzenieni w przestrzeni wyobrażeń i mitów? Jak silnie przeszłość determinuje naszą teraźniejszość? Jak uwikłani w sieć zdarzeń odnajdujemy w niej swoje miejsce? Na te i inne pytania postawione przez Magdalenę Szymańską odpowiadali Mariusz Forecki i Ziemowit Szczerek.

COOLturalny gość WCK: Marcin Kost

Za nami kolejna odsłona akcji #siećzkulturąwdomu. Bohater wydarzenia Marcin Kost, fenomenalny bboy gościem WCK przekonywał, że warto mieć w życiu pasję.

Gallileous na żywo z WCK

Mocne gitarowe brzmienie można było usłyszeć w środę, 17 czerwca, podczas koncertu zespołu Gallileous na żywo z Wodzisławskiego Centrum Kultury. Bezpłatna transmisja online w dniu emisji miała około 2300 wyświetleń. Wydarzenie było dostępne w serwisach Facebook i YouTube.

Pan Li na Dzień Kobiet

Czy było zabawnie? Było! Czy było zaskakująco? Też było! Czy było czarująco? Odpowiedź jest tylko jedna - tak :) Ogrom dobrego humoru, sporo nieoczywisotości i wiele zaskakujących puent - tak zapamiętamy spotkanie z artystą, iluzjonistą i kabareciarzem Pan Li w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pan Li wystąpił 8 marca z dedykacją dla wszystkich Pań z okazji ich święta.

Julia Pietrucha w WCK

To był koncert pełen subtelności. 7 marca 2020 r. na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpiła zjawiskowa Julia Pietrucha oraz wspaniali towarzyszący artystce multiinstrumentaliści. Wszystko to w ramach trasy koncertowej pod nazwą „ FOLK it! TOUR”.

Turniej Brydżowy Par

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki w ramach Turniej Brydżowego Par o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Przy stołach zasiedli gracze m.in. z Tych, Tarnowskich Gór, Pszczyny i Wodzisławia Śląskiego. Poza emocjami sportowymi w trakcie wydarzenia można było zapewnić sobie doznania artystyczne, bowiem piękne prace zaprezentowali słuchacze WUTW. Wydarzenie zorganizowali: Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi i Wodzisławskie Centrum Kultury. Rzecz działa się 7 marca 2020 r.