Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Koncert Wiedeński z Gwiazdami

Cóż to był za koncert! Orkiestra Królewska pod batutą Woytka Mrozka wprowadziła nas w niesamowity nastrój. Swoimi cudownymi głosami raczyli nas: Anna Ogińska (sopran), Ivanna Saviuk (wokal), Sławomir Naborczyk (tenor) oraz Roman Chava (wokal).

"Uwolnij ciało" - warsztaty z cyklu "Tu i teraz"

Za nami kolejna odsłona warsztatów "Uwolnij ciało". Biorące udział w nich udział panie, otulone miękkim światłem i odpowiednią muzyką, uwalniały swoje ciała. I to nie od byle czego. Wraz z instruktorką Gosia Karwot pozbywały się bólu, napięć, śladów stresu. Ciało, oddech, taniec – każde z osobna znaczy wiele. Ale siła drzemiąca w nich razem, połączona w jedno, uwalnia potężne pokłady energii.

Warsztaty plastyczne z Miśkiem

Przesympatyczny, puchaty i biały - taki jest król Arktyki - Misiek polarny. To on był bohaterem warsztatów plastycznych prowadzonych przez animatorki z impresariatu WCK. Bezpłatne zajęcia dla dzieci odbyły się 22 stycznia, przed seansem filmu "Misiek: ekipa na wakacjach" w Kinie Pegaz.

27. Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

27. Wodzisławskie Spotkania Kolędowe przeszły do historii. To wyjątkowe wydarzenie, którego współorganizatorem było Wodzisławskie Centrum Kultury, odbyło się dziś w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Starym Mieście.

Jerzy Mazur „COOLturalnym gościem WCK”

Upodobał sobie fotografię przyrodniczą, a w szczególności tę uwieczniającą ptaki Jerzy Mazur, bo o nim mowa, zdobywca wielu fotograficznych nagród i wyróżnień, był gościem cyklu COOLturalny gość WCK.

Koncert Kolędowy w Parafii Św. Herberta

Za nami magiczny kolędowy wieczór w Parafii Św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim. To za sprawą utalentowanych artystów z Młodzieżowego Chóru Miejskiego "Canticum Novum" pod dyrekcją Emilii Kopiec i Miejskiej Orkiestry "Camerata Nova" pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Wydarzenie miało miejsce 16 stycznia 2022 r.

Stare Dobre Małżeństwo

W błogi nastrój wprowadzili nas artyści z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, potwierdzając, że w mieszance muzyki folkowej z poezją śpiewaną nie mają sobie równych. Wydarzenie miało miejsce 14 stycznia 2022 r.

"Tu i teraz" - warsztaty kaligrafii

Przez dwie godziny uczestnicy warsztatów kaligrafii w skupieniu ćwiczyli sztukę pięknego pisania pod czujnym okiem Moniki Kruczek. Wprowadzenie do brush letteringu było okazją do ćwiczenia precyzji ruchów ręki, co przekłada się na poprawę estetyki i czytelności pisma ręcznego. Była to również okazja do wyciszenia się i treningu uważności.