Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Przemysł Strączek Quartet w WCK

Znakomici muzycy: Marcin Kaletka, Patryk Dobosz, Piotr Narajowski i Przemysław Strączek gościli na scenie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pięknie brzmiące kompozycje i aranżacje, popis niewątpliwego artystycznego talentu złożyły się na pełen subtelności wieczór w ramach wydarzenia "Przemysław Strączek Quartet - Zaduszki Jazzowe". Bez wątpienia warto było w nim uczestniczyć. Wydarzenie odbyło się 30 października 2020 r.

„Tu i teraz” – warsztaty makramy

Twórcze i kreatywne - takie były warsztaty wyplatania makramy, które poprowadziła Dorota Nakonieczna-Śmieja z PillowArt - Pikowana Poduszka. Uczestniczki poznały podstawowe sploty oraz dowiedziały się wszystkiego, co pozwoli im rozpocząć przygodę z makramą. Efektem ich pracy były przepiękne kwietniki. Wydarzenie miało miejsce 23 października. Zobaczcie efekty.

Rodzinne Spotkania z Teatrem „Królewna Fasolka”

O tym, że warto postawić na zdrowe odżywianie i naukę, przekonali najmłodszych widzów aktorzy z Teatru Trip. Artyści gościli w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem. Zaprosili milusińskich do poznania barwnej historii "Królewny Fasolki". Było muzycznie, zabawnie i mądrze. Wydarzenie miało miejsce 25 października 2020 r.

Przesłuchania do "Fedrowanych w godce"

Do konkursu zgłosiło się prawie 60 młodych gawędziarzy z 26 szkół. Uczestnikami przesłuchań byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podobnie, jak w latach ubiegłych prezentowali monologi opowiadające o śląskiej rodzinie, pracy górnika i samej śląskiej tradycji. Jurorzy wybierali najlepszych gawędziarzy, którzy zaprezentują się podczas 10. uroczystej Gali konkursu "Fedrowani w godce". Przesłuchania miały miejsce 27 i 28 listopada na dali klubowej WCK.

Ørganek w WCK

Dokładnie na to czekaliśmy! Z nowym brzmieniem, z zaskakującymi aranżacjami i z niesamowitą energią zespół Ørganek wystąpił na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wszystko to działo się pod szyldem muzycznego projektu „W nowym świecie” i tak właśnie się poczuliśmy. Wydarzenie miało miejsce 23 października.

Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych 2020

30 kolekcji kanarków różnych ras, w tym kanarków kolorowych i kształtnych, a także papugi z kilku kontynentów - takie okazy czekały na odwiedzających 70. edycję Wystawy konkursowej kanarków i ptaków egzotycznych. Wystawa miała miejsce 17 października w WCK i współorganizatorem był Wodzisławski Oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Koncert zespołu Vocalsi

Cóż to był za przyjemny dla ucha wieczór! Za nami pełen przebojów koncert w wykonaniu zespołu Vocalsi. Grupa na deskach naszej sceny wykonała ciekawe aranżacje muzyczne i przypomniała znane kompozycje polskich gwiazd. Występ zespołu odbył się 14 października 2020 r. w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

„Zabawy wokół kina” z Mulanem

"Zabawy wokół kina", czyli nowy cykl animacji dla dzieci i młodzieży, wystartował wraz z premierą filmu "Mulan". Główna bohaterka była tematem numer 1 podczas warsztatów. A co dokładnie robili uczestnicy? Zobaczcie sami. Warsztaty odbyły się 11 października 2020 r.