Telefon: 32 455 48 55

Galerie

19. Gala Tanecza MIX - 18 kwietnia

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej, 19. edycji Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z całej Polski, odbędzie się 18 kwietnia 2021 r. Transmisja online dostępna będzie w Internecie.

Święto Teatru Małego Widza

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Moje, nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko wszystkich przedszkolaków oraz uczniów klas szkół podstawowych w ramach Święta Teatru Małego Widza 27 marca br. na godz. 9:00 oraz 11:00. To pełna uroku historia, zabawna i wzruszająca, która bawi i uczy jednocześnie. Po spektaklu odbędą się animacje teatralne oraz pogadanka, a każdy widz na koniec otrzyma słodką niespodziankę.

Kaligrafia marzec

Marcowe spotkanie z kaligrafią było okazją do doskonalenia umiejętności piśmienniczych oraz poznania nowych technik tworzenia ozdobnych napisów. Motywem przewodnim sobotniego spotkania były "rozkwitające litery", które można wykorzystać wypisując chociażby kartki okolicznościowe. Dwugodzinną pracę umilił uczestniczkom wyśmienity poczęstunek, o który zadbali Przyjaciele Kawy. Dzięki ufundowanej przez nich kawie, herbacie i czekoladach marki Laurence sobotnie dopołudnie miało wyjątkowy charakter.

KTT Spin z medalami

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Wodzisławskiego Centrum Kultury w weekend 15-16 kwietnia wrócił do Wodzisławia Śląskiego z czterema medalami z ogólnopolskich festiwali tanecznych. Wśród nich znalazło się złoto, srebro oraz dwa brązowe medale i wyróżnienie.