Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Za nami 71. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekało ponad 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Andrzej Piaseczny kameralnie

Kameralnie, dźwięcznie i refleksyjnie. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawił się artysta o niebanalnej wrażliwości. Andrzej Piaseczny, bo o nim mowa wraz z towarzyszącymi muzykami skutecznie oderwali publiczność od spraw mało istotnych, zwracając uwagę na to, co naprawdę ważne.

Słowotwórcze warsztaty z WCK

Dlaczego rzucamy okiem i całujemy klamkę? Co to są frazeologizmy i neologizmy? Czy słowami można się bawić? Na te pytania i wiele innych odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów "Frazeosporcizmy", które Wodzisławskie Centrum Kultury zrealizowało w ramach projektu "Język na stadionach - język tolerancji", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.

"Uwolnij ciało" - warsztaty z cyklu "Tu i teraz"

Najważniejsze, to w pełni świadomie korzystać z tego, co tu i teraz. W tę lekkość bycia z niezwykłą radością zanurzyły się uczestniczki zajęć pt. „Uwolnij ciało”, a prowadziła je Gosia Karwot, magistrantka psychologii i instruktorka tańca.

"Skrzydlaty odlot" Rodzinne Spotkania z Teatrem

Mali i duzi widzowie wzięli udział w kolorowym i rozśpiewanym przedstawieniu "Skrzydlaty odlot" w wykonaniu aktorów z Teatr Kultureska. To była godzina wypełniona przezabawnymi dialogami i niecodziennymi sytuacjami, których dostarczyli nam Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. A to wszystko w ramach cyklu "Rodzinne spotkania z teatrem".

DzieJesie(ń) Festiwal

To był festiwal bogaty w jesienne smaki, kolory i zapachy. Prawdziwa uczta dla duszy i ciała. DzieJesie(ń) Festiwal, bo o nim mowa było interaktywnym spotkaniem m.in. z winiarzami, sprzedawcami serów, olejów. Obok tego nie obyło się bez koncertów, kreatywnych warsztatów oraz innych atrakcji dla całych rodzin. To wszystko odbyło się 25 września 2021 na płycie Rynku.