Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Ferie z innej bajki"

Wodzisławskie Centrum Kultury, z myślą o dzieciach uczęszczających do szkół podstawowych, przygotowało nie lada atrakcje na czas ferii 2021. Warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne, ruchowe oraz konkursy sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. A wszystko to w bajkowej scenerii.

Na świąteczną nutę Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

W iście świąteczny klimat wprowadziła swoim występem Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Na "Koncert na Gwiazdkę", który odbył się 20 grudnia 2020 r. składały się znane standardy jazzowe, zagraniczne kolędy, niezapomniane pastorałki Bożonarodzeniowe, a także znane świąteczne przeboje. Muzycy pod batutą Marka Soboty zagwarantowali moc niezapomnianych wrażeń. Wodzisławskiej Orkiestrze Rozrywkowej towarzyszyły trzy wokalistki: Alicja Tarasek, Roksana Ostojska i Oliwia Węgrzyk. Polecamy fotorelację z tego wydarzenia.

Piotr Sobik gościem WCK

O tym, że fotografia jest kluczem do realizacji marzeń, w ramach cyklu "COOLturalny gość WCK"opowiadał Piotr Sobik - fotograf, podróżnik, społecznik.

Standardy jazzowe w WCK

Maja Czyż, Paweł Gwóźdź i Łukasz Folwarczny - to ta trójka, bez wątpienia utalentowanych młodych twórców gościła na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, w sobotę 5 grudnia 2020 r. i raczyła nasze zmysły urokliwymi standardami jazzowymi. Koncert z transmisją na żywo odbył się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. #wuceka

Opozycja na onlajnie

To był bez wątpienia udany muzyczny wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury, a to za sprawą grupy Opozycja, która dostarczyła słuchaczom niebanalnych treści i sporej dawki mocnego grania. Muzykom towarzyszyła Roksana Ostojska. Jak razem brzmieli? Zdaje się, że znakomicie. Rzecz działa się 27 listopada 2020 r.

Piec Duo

Subtelną, ale i przebojową muzyczną ucztę zafundował słuchaczom utalentowany zespół "Piec Duo". Artyści przepięknie i dźwięcznie zaprezentowali się na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

"Tu i teraz" - Tie Dye

Efekt tie dye zachwyca. W ramach warsztatów „Tu i teraz” w Wodzisławskim Centrum Kultury powstały unikatowe t-shirty i poszewki na poduszki, wszystkie nie do podrobienia. Pomysłowe wydarzenie miało miejsce 6 listopada.Tym razem można było zapoznać się z jedną z możliwości zdobienia tkanin – metodą tie dye. Niepowtarzalne prace powstawały pod okiem Pracowni Galimatias z Cieszyna.

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

O tym, że Paweł Piotr Reszka porusza w swoich reportażach ważne tematy, mogliśmy przekonać się podczas kolejnej odsłony cyklu "COOLturalny gość WCK". Autor m.in. książek "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota", "Diabeł i tabliczka czekolady" z pewnością wywołał w słuchaczach wiele refleksji na temat kondycji człowieczeństwa. O zobojętnieniu, godności, szczęściu, czyli zawiłych historiach zwykłych ludzi, z Pawłem Piotrem Reszką rozmawiała Magdalena Szymańska z Gazety Wodzisławskiej. Rzecz miała miejsce 4 listopada 2020 r. .