Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Robert Kempa Coolturalny gość WCK

W subtelną, wzruszającą i bardzo osobistą przestrzeń zabrał słuchaczy Robert Kempa, basista, kompozytor, pasjonat dobrych dźwięków i historii. Wodzisławianin opowiedział o swoich muzycznych projektach, inspiracjach i marzeniach. Przekonał publiczność, że w swej muzycznej podróży szczęśliwie trafiał na życzliwych ludzi. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzenia Coolturalny GOŚĆ WCK. Spotkanie z Robertem Kempą. Artysta uraczył publiczność wspaniałym koncertowym brzmieniem. Rzecz działa się 17 lutego.

VI Festiwal Weselny

Festiwal Weselny w WCK odbył się 16 lutego 2020. W programie nie zabrakło pokazów mody ślubnej, bielizny oraz przebojowych występów. Na gości czekało wiele sposobności do smakowitych degustacji, a także wiele interesujących tematycznych stoisk. Bez wątpienia każdy znalazł tu coś dla siebie.

Baciary w WCK

Cóż to był za energetyczny koncert. Zespół Baciary rozbawił publiczność zgromadzoną w Wodzisławskie Centrum Kultury. Był to wieczór pod znakiem muzyki tanecznej i góralskiego folkloru. A czy się podobało? Bezwzględnie tak. Koncert odbył się 9 lutego 2020 r.

Daria Zawiałow

Ależ to fantastycznie brzmiało! Daria Zawiałow to wulkan energii. Artystka z łatwością porwała publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury i dała koncert, jakiego nie zapomnimy przez bardzo długi czas. Koncert odbył się 2 lutego 2020 roku.

XXVI Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Młodzieżowy Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Marcelego Reszki otrzymał Grand Prix 26. Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkań Kolędowych. Znamienici chórzyści wystąpili w ramach wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.Tego popołudnia usłyszeliśmy także artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio”, Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum”, Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo” i Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, Chóru Mieszanego „Jadwiga” oraz oraz z czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek”. Rzecz miała miejsce 1 lutego 2020 r.

"Pan Magiczny Show" w ramach "Rodzinnych"

Zaskakujące, rozbawiające i totalnie nie z tej ziemi sztuczki prezentował dziś na scenie iluzjonista Pan Magiczny show w WCK. Publiczność bawiła się znakomicie! Wybranym dane było zasmakować odrobiny magii na własnej skórze. Były to niezapomniane Rodzinne Spotkania z Teatrem, które odbyły się 26 stycznia 2020 r.

Krystyna Giżowska na Dzień Babci i Dziadka

Bez wątpienia był to wieczór pełen przebojów. 25 stycznia na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawiła się znamienita artystka Krystyna Giżowska. Piosenkarka, podczas recitalu, zafundowała licznie zgromadzonym słuchaczom sentymentalną podróż w czasie, jak i zaprezentowała swoje najnowsze kompozycje. To muzyczne spotkanie z wokalistką było w szczególny sposób dedykowane wszystkim babciom i dziadkom. Ze sceny płynęły znane i lubiane utwory, a „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” publiczność z werwą wykonywała wspólnie z artystką. Nie zabrakło owacji na stojąco i bisu. Ikona polskiej sceny muzycznej lat '80 dostarczyła swoim fanom wielu powodów do wzruszeń.

Czwarta edycja YETI za nami

Ależ to był kreatywnie spędzony czas! Nagrody powędrowały do fantastycznych uczestników czwartej edycji konkursu YETI – Young Explorer, Technician, Inventor. Pełne pasji wydarzenie organizowali: Akademia Techniczna Małolata i Wodzisławskie Centrum Kultury. Konkurs odbył się 25 stycznia 2020 r.