Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Warsztaty "Tu i teraz"

Wodzisławskie Centrum Kultury w piątek, 11 czerwca zaprosiło na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”. Za pomocą płatków szlagmetalu, farb, past oraz wycisków z foremek i odrobiny wyobraźni, uczestnicy stworzyli wiosenną dekorację - doniczkę w stary stylu. O inspirujący przebieg spotkania zadbała lokalna artystka, Julia Jarząbek - pasjonatka rękodzieła i dekoratorka. Zobaczcie jak przebiegały warsztaty.

Kabaret Smile

Ależ to był wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury! Humor pierwsza klasa - taki wodzisławska publiczność uwielbia! To wszystko za sprawą naszych gości. Na scenie zaprezentowali się dobrze znani i lubiani kabaretowi goście - Kabaret Smile. Artyści wystąpili w swoim najnowszym programie "Tu i teraz". Rzecz działa się 11 czerwca 2021 r.

"Poza wyobraźnią" - Rodzinne Spotkania z Teatrem

Czerwcowe „Rodzinne spotkania z teatrem” były naprawdę… magiczne. Wszystko za sprawą widowiska „Poza wyobraźnią”, wypełnionego efektami iluzjonistycznymi. O niezapomniane przeżycia zadbał magik Adrian Mitoraj, który wraz ze swoją asystentką wprawił w zachwyt zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Przed spektaklem odbyły się zajęcia twórcze dla dzieci i rodziców pod nazwą „Hokus-pokus czyli tworzymy czarodziejskie kapelusze"

Coolturalny gość WCK - Nikoleta Ojcowicz-Kost

„Metamorfoza wizerunkowa, mimo że zewnętrzna, zaczyna się od środka” - słowa te są celną puentą wczorajszego spotkania z Nikoletą Ojcowicz-Kost, zorganizowanego w ramach cyklu „COOLturalny gość WCK”.

Zawody z akrobatyki tanecznej

31 maja 2021 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się pierwsze zawody z akrobatyki tanecznej organizowane przez firmę Akrobreak przy współorganizacji WCK. W wydarzeniu wzięło udział 54 zawodników. Poziom był bardzo wysoki, a zawodnicy doskonale przygotowani.

Gala Taneczna MIX 2021

Ponad 2100 wyświetleń na kanale YouTube, 240 minut tanecznego streamu, 38 zespołów zakwalifikowanych do udziału, 4 kategorie stylowe, mistrzowskie występy na żywo i świetne nagrody. Za nami 19. edycja Gali Tanecznej MIX 2021.

Saksoholicy na onlajnie

Gorąca samba, taneczny rag-time, nastrojowe ballady oraz niezapomniane standardy muzyki jazzowej, klasycznej i filmowej - wszystko to mogliśmy usłyszeć dzięki grupie Saksoholicy, która gościła 5 maja na scenie WCK. Łączy ich pasja do muzyki, a szczególnie - do saksofonu. Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Daniel Bober – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy to muzycy, którzy współpracują ze sobą już od kilku lat.

Just Friends na onlajnie

Repertuar popowy z elementami jazzu i funky zaprezentowali: pianista, Tomasz Pala oraz saksofonista, Patrycjusz Cyran. Duet pn. Just Friends wystąpił na wodzisławskiej scenie 22 kwietnia, a ich występ transmitowany był na żywo w Internecie na kanałach Wodzisławskiego Centrum Kultury.