Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Spektakl "Żona do adopcji" w WCK

Na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury zobaczyliśmy trójkę znakomitych artystów. Olga Borys, Marek Pituch oraz Jakub Wons zabawnie i trafnie pokazali, co drzemie w małżeńskich relacjach. Publiczność bawiła się rewelacyjnie śledząc ich aktorskie poczynania w spektaklu "Żona do adopcji". Rzecz działa się 22 lutego 2020 r.

Robert Kempa Coolturalny gość WCK

W subtelną, wzruszającą i bardzo osobistą przestrzeń zabrał słuchaczy Robert Kempa, basista, kompozytor, pasjonat dobrych dźwięków i historii. Wodzisławianin opowiedział o swoich muzycznych projektach, inspiracjach i marzeniach. Przekonał publiczność, że w swej muzycznej podróży szczęśliwie trafiał na życzliwych ludzi. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzenia Coolturalny GOŚĆ WCK. Spotkanie z Robertem Kempą. Artysta uraczył publiczność wspaniałym koncertowym brzmieniem. Rzecz działa się 17 lutego.

VI Festiwal Weselny

Festiwal Weselny w WCK odbył się 16 lutego 2020. W programie nie zabrakło pokazów mody ślubnej, bielizny oraz przebojowych występów. Na gości czekało wiele sposobności do smakowitych degustacji, a także wiele interesujących tematycznych stoisk. Bez wątpienia każdy znalazł tu coś dla siebie.

Baciary w WCK

Cóż to był za energetyczny koncert. Zespół Baciary rozbawił publiczność zgromadzoną w Wodzisławskie Centrum Kultury. Był to wieczór pod znakiem muzyki tanecznej i góralskiego folkloru. A czy się podobało? Bezwzględnie tak. Koncert odbył się 9 lutego 2020 r.

Daria Zawiałow

Ależ to fantastycznie brzmiało! Daria Zawiałow to wulkan energii. Artystka z łatwością porwała publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury i dała koncert, jakiego nie zapomnimy przez bardzo długi czas. Koncert odbył się 2 lutego 2020 roku.

XXVI Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Młodzieżowy Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Marcelego Reszki otrzymał Grand Prix 26. Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkań Kolędowych. Znamienici chórzyści wystąpili w ramach wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.Tego popołudnia usłyszeliśmy także artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio”, Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum”, Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo” i Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, Chóru Mieszanego „Jadwiga” oraz oraz z czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek”. Rzecz miała miejsce 1 lutego 2020 r.

"Pan Magiczny Show" w ramach "Rodzinnych"

Zaskakujące, rozbawiające i totalnie nie z tej ziemi sztuczki prezentował dziś na scenie iluzjonista Pan Magiczny show w WCK. Publiczność bawiła się znakomicie! Wybranym dane było zasmakować odrobiny magii na własnej skórze. Były to niezapomniane Rodzinne Spotkania z Teatrem, które odbyły się 26 stycznia 2020 r.

Krystyna Giżowska na Dzień Babci i Dziadka

Bez wątpienia był to wieczór pełen przebojów. 25 stycznia na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawiła się znamienita artystka Krystyna Giżowska. Piosenkarka, podczas recitalu, zafundowała licznie zgromadzonym słuchaczom sentymentalną podróż w czasie, jak i zaprezentowała swoje najnowsze kompozycje. To muzyczne spotkanie z wokalistką było w szczególny sposób dedykowane wszystkim babciom i dziadkom. Ze sceny płynęły znane i lubiane utwory, a „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” publiczność z werwą wykonywała wspólnie z artystką. Nie zabrakło owacji na stojąco i bisu. Ikona polskiej sceny muzycznej lat '80 dostarczyła swoim fanom wielu powodów do wzruszeń.