Telefon: 32 455 48 55

Galerie

COOLturalny gość WCK: Marcin Kost

Za nami kolejna odsłona akcji #siećzkulturąwdomu. Bohater wydarzenia Marcin Kost, fenomenalny bboy gościem WCK przekonywał, że warto mieć w życiu pasję.

Gallileous na żywo z WCK

Mocne gitarowe brzmienie można było usłyszeć w środę, 17 czerwca, podczas koncertu zespołu Gallileous na żywo z Wodzisławskiego Centrum Kultury. Bezpłatna transmisja online w dniu emisji miała około 2300 wyświetleń. Wydarzenie było dostępne w serwisach Facebook i YouTube.

Pan Li na Dzień Kobiet

Czy było zabawnie? Było! Czy było zaskakująco? Też było! Czy było czarująco? Odpowiedź jest tylko jedna - tak :) Ogrom dobrego humoru, sporo nieoczywisotości i wiele zaskakujących puent - tak zapamiętamy spotkanie z artystą, iluzjonistą i kabareciarzem Pan Li w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pan Li wystąpił 8 marca z dedykacją dla wszystkich Pań z okazji ich święta.

Julia Pietrucha w WCK

To był koncert pełen subtelności. 7 marca 2020 r. na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpiła zjawiskowa Julia Pietrucha oraz wspaniali towarzyszący artystce multiinstrumentaliści. Wszystko to w ramach trasy koncertowej pod nazwą „ FOLK it! TOUR”.

Turniej Brydżowy Par

W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się rozgrywki w ramach Turniej Brydżowego Par o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Przy stołach zasiedli gracze m.in. z Tych, Tarnowskich Gór, Pszczyny i Wodzisławia Śląskiego. Poza emocjami sportowymi w trakcie wydarzenia można było zapewnić sobie doznania artystyczne, bowiem piękne prace zaprezentowali słuchacze WUTW. Wydarzenie zorganizowali: Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi i Wodzisławskie Centrum Kultury. Rzecz działa się 7 marca 2020 r.

Widowisko operetkowe "Wiedeń moich marzeń"

W magiczny świat operetki zabrali nas artyści z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego z Warszawy. Za ich sprawą w Wodzisławskim Centrum Kultury królowała muzyka Johanna Straussa, a także melodie Franza Lehára.

Za nami kolejne "Rodzinne Spotkania z Teatrem"

Różne oblicza sztuki za sprawą cyklu "Rodzinne Spotkania z Teatrem" mają okazję w Wodzisławskim Centrum Kultury poznać najmłodsi widzowie. 23 lutego 2020 r. w pełną niespodzianek "Piracką Przygodę" zabrał milusińskich i nieco starszą publiczność Teatr Lalek Marka Żyły. Było jak zawsze - znakomicie!

Spektakl "Żona do adopcji" w WCK

Na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury zobaczyliśmy trójkę znakomitych artystów. Olga Borys, Marek Pituch oraz Jakub Wons zabawnie i trafnie pokazali, co drzemie w małżeńskich relacjach. Publiczność bawiła się rewelacyjnie śledząc ich aktorskie poczynania w spektaklu "Żona do adopcji". Rzecz działa się 22 lutego 2020 r.