Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Opozycja na onlajnie

To był bez wątpienia udany muzyczny wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury, a to za sprawą grupy Opozycja, która dostarczyła słuchaczom niebanalnych treści i sporej dawki mocnego grania. Muzykom towarzyszyła Roksana Ostojska. Jak razem brzmieli? Zdaje się, że znakomicie. Rzecz działa się 27 listopada 2020 r.

Piec Duo

Subtelną, ale i przebojową muzyczną ucztę zafundował słuchaczom utalentowany zespół "Piec Duo". Artyści przepięknie i dźwięcznie zaprezentowali się na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach akcji #siećzkulturąwdomu.

"Tu i teraz" - Tie Dye

Efekt tie dye zachwyca. W ramach warsztatów „Tu i teraz” w Wodzisławskim Centrum Kultury powstały unikatowe t-shirty i poszewki na poduszki, wszystkie nie do podrobienia. Pomysłowe wydarzenie miało miejsce 6 listopada.Tym razem można było zapoznać się z jedną z możliwości zdobienia tkanin – metodą tie dye. Niepowtarzalne prace powstawały pod okiem Pracowni Galimatias z Cieszyna.

Paweł Piotr Reszka gościem WCK

O tym, że Paweł Piotr Reszka porusza w swoich reportażach ważne tematy, mogliśmy przekonać się podczas kolejnej odsłony cyklu "COOLturalny gość WCK". Autor m.in. książek "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota", "Diabeł i tabliczka czekolady" z pewnością wywołał w słuchaczach wiele refleksji na temat kondycji człowieczeństwa. O zobojętnieniu, godności, szczęściu, czyli zawiłych historiach zwykłych ludzi, z Pawłem Piotrem Reszką rozmawiała Magdalena Szymańska z Gazety Wodzisławskiej. Rzecz miała miejsce 4 listopada 2020 r. .

Przemysł Strączek Quartet w WCK

Znakomici muzycy: Marcin Kaletka, Patryk Dobosz, Piotr Narajowski i Przemysław Strączek gościli na scenie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Pięknie brzmiące kompozycje i aranżacje, popis niewątpliwego artystycznego talentu złożyły się na pełen subtelności wieczór w ramach wydarzenia "Przemysław Strączek Quartet - Zaduszki Jazzowe". Bez wątpienia warto było w nim uczestniczyć. Wydarzenie odbyło się 30 października 2020 r.

Rodzinne Spotkania z Teatrem „Królewna Fasolka”

O tym, że warto postawić na zdrowe odżywianie i naukę, przekonali najmłodszych widzów aktorzy z Teatru Trip. Artyści gościli w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem. Zaprosili milusińskich do poznania barwnej historii "Królewny Fasolki". Było muzycznie, zabawnie i mądrze. Wydarzenie miało miejsce 25 października 2020 r.

„Tu i teraz” – warsztaty makramy

Twórcze i kreatywne - takie były warsztaty wyplatania makramy, które poprowadziła Dorota Nakonieczna-Śmieja z PillowArt - Pikowana Poduszka. Uczestniczki poznały podstawowe sploty oraz dowiedziały się wszystkiego, co pozwoli im rozpocząć przygodę z makramą. Efektem ich pracy były przepiękne kwietniki. Wydarzenie miało miejsce 23 października. Zobaczcie efekty.

Ørganek w WCK

Dokładnie na to czekaliśmy! Z nowym brzmieniem, z zaskakującymi aranżacjami i z niesamowitą energią zespół Ørganek wystąpił na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wszystko to działo się pod szyldem muzycznego projektu „W nowym świecie” i tak właśnie się poczuliśmy. Wydarzenie miało miejsce 23 października.