Telefon: 32 455 48 55

Galerie

KOSA „COOLturalnym gościem"

Historia Kazimierza Kosy Rychlikowskiego to przykład na to, jak pasja może wpływać na kształtowanie się życia człowieka i jego późniejsze wybory. O początkach fascynacji sztuką tatuażu, a także pomyśle stworzenia unikatowego miejsca w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego założyciel SPEAK IN COLOR Studio Tatuażu podzielił się z nami podczas kolejnej odsłony cyklu „COOLturalny gość WCK”.

The Posit Collective online

Wspominamy. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, 29 stycznia 2021 r. pojawiła się grupa The Posit Collective, która ujęła słuchaczy fenomenalnym brzmieniem. Skład zespołu: Ola Wojtaszek - wokal, Jerzy Wojciechowski - lektor, Piotr Jakuszewski - perkusja, Michał Dźwierzyński - gitara, Rafał Woźny - gitara basowa, Wiesiek Lewandowski - gitara ,wokal, Sebastian Szreder - saksofon, instrumenty klawiszowe. Jak to wyglądało? Zachęcamy do sprawdzenia fotorelacji z wydarzenia, autorstwa Magdaleny Szymańskiej.

Opozycja „COOLturalnym gościem"

Podczas kolejnej odsłony cyklu „COOLturalny gość WCK” spotkaliśmy się z muzykami z zespołu Opozycja. Marek Tomkowicz - gitarzysta, Michał Ucher - wokalista i gitarzysta basowy, Rafał Kupski - grający na instrumentach klawiszowych oraz Jacek Walicki - perkusista, podzielili się z nami muzyczną opowieścią, której początki sięgają 1984 r.

„Canticum Novum” i „Camerata Nova” na wspólnej scenie

Moc artystycznej wrażliwości przekazali słuchaczom artyści tworzący Młodzieżowy Chór Miejski Canticum Novum i Młodzieżową Orkiestrę "Camerata Nova". Był to pełen uroku kolędowy koncert, który wraz z młodymi chórzystami i muzykami przygotowali dyrygenci: Emilia Kopiec oraz Henryk Krótki. Wydarzenie miało miejsce 16 stycznia 2021 r.

"Ferie z innej bajki"

Wodzisławskie Centrum Kultury, z myślą o dzieciach uczęszczających do szkół podstawowych, przygotowało nie lada atrakcje na czas ferii 2021. Warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne, ruchowe oraz konkursy sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. A wszystko to w bajkowej scenerii.

Na świąteczną nutę Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa

W iście świąteczny klimat wprowadziła swoim występem Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa. Na "Koncert na Gwiazdkę", który odbył się 20 grudnia 2020 r. składały się znane standardy jazzowe, zagraniczne kolędy, niezapomniane pastorałki Bożonarodzeniowe, a także znane świąteczne przeboje. Muzycy pod batutą Marka Soboty zagwarantowali moc niezapomnianych wrażeń. Wodzisławskiej Orkiestrze Rozrywkowej towarzyszyły trzy wokalistki: Alicja Tarasek, Roksana Ostojska i Oliwia Węgrzyk. Polecamy fotorelację z tego wydarzenia.

Piotr Sobik gościem WCK

O tym, że fotografia jest kluczem do realizacji marzeń, w ramach cyklu "COOLturalny gość WCK"opowiadał Piotr Sobik - fotograf, podróżnik, społecznik.

Standardy jazzowe w WCK

Maja Czyż, Paweł Gwóźdź i Łukasz Folwarczny - to ta trójka, bez wątpienia utalentowanych młodych twórców gościła na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, w sobotę 5 grudnia 2020 r. i raczyła nasze zmysły urokliwymi standardami jazzowymi. Koncert z transmisją na żywo odbył się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. #wuceka