Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Stare Dobre Małżeństwo

W błogi nastrój wprowadzili nas artyści z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, potwierdzając, że w mieszance muzyki folkowej z poezją śpiewaną nie mają sobie równych. Wydarzenie miało miejsce 14 stycznia 2022 r.

"Tu i teraz" - warsztaty kaligrafii

Przez dwie godziny uczestnicy warsztatów kaligrafii w skupieniu ćwiczyli sztukę pięknego pisania pod czujnym okiem Moniki Kruczek. Wprowadzenie do brush letteringu było okazją do ćwiczenia precyzji ruchów ręki, co przekłada się na poprawę estetyki i czytelności pisma ręcznego. Była to również okazja do wyciszenia się i treningu uważności.

Weekend atrakcji na wodzisławskim rynku

Niezmiennie do 23 grudnia na wodzisławskim rynku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Obok świątecznych zakupów w ten weekend na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.

Wodzisławianki mistrzyniami świata

Ofelia Sobik oraz Hanna Łaciok z zespołu tanecznego Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury okazały się najlepsze na świecie w stylu jazzowym w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Świata IDO World Balet, Jazz, Modern & Contemporary w Warszawie. Za choreografię zwycięskiego układu odpowiedzialna jest Klaudia Czapka. Niemniej spektakularny sukces odniosła Zuzanna Wójtowicz, zdobywając tytuł wicemistrzyni świata juniorów w stylu baletowym w choreografii, którą przygotowała Evgeniya Makeeva-Wyputa. Tancerki na co dzień trenują w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Mikołajki dla szkół

Wodzisławskie Centrum Kultury, z myślą o przedszkolakach i uczniach klas I-III szkół podstawowych, przygotowało z okazji mikołajek szereg niespodzianek. W poniedziałek, 6 grudnia dzieci spotkały się z wyjątkowym gościem i otrzymały od niego mikołajkowy upominek. Wzięły również udział w seansie filmowym pn.: „Mikołaj w każdym z nas 2”.

Mikołajki z WCK

W "Zaczarowaną Krainę Lodu" milusińskich obecnych w Wodzisławskim Centrum Kultury zabrali w Mikołajki aktorzy z agencji Prym Art. Odważnych, by osobiście odebrać upominki od Świętego Mikołaja, nie brakowało. Było to iście świąteczne i radosne wydarzenie w WCK.

Zawody Akrobreak Masters vol. 2

Cóż to były za emocje! W Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się 2. edycja zawodów z akrobatyki tanecznej Akrobreak Masters. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Poziom był naprawdę wysoki.

Stand-up Piotra Bałtroczyka

To był bez cienia wątpliwości wymarzony finał weekendu z Piotrem Bałtroczykiem w roli głównej. Artysta kabaretowy, konferansjer, dziennikarz, człowiek wielu talnetów i pasji, z niepowtarzalnym wdziękiem przekonywał publiczność zgromadzoną w Wodzisławskim Centrum Kultury, że "Starość nie jest dla mięczaków".