Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Akcja "Lato 2020" - Jazz Dance Summer

W ramach zajęć wakacyjnych w Wodzisławskie Centrum Kultury, pilne warsztatowiczki podpatrywały taneczne kroki od doświadczonej instruktorki z zespołu Miraż. Swoimi umiejętnościami dzieliła się Klaudia Czapka. Zajęcia odbyły się 4 sierpnia 2020 r.

Akcja "Lato 2020" - Bajeczne warsztaty taneczne

Gosia Karwot, instruktorka z Teatru Tańca Memento wprowadzała najmłodszych w tajniki tańca. Grupa pracowała nad techniką, którą każdy pasjonat musi nieustannie szlifować. A wszystko to działo się w rytm bajecznych kompozycji i wakacyjnych zajęć w Wodzisławskie Centrum Kultury.

Akcja "Lato 2020" - wakacyjne kalambury

Główkowali, pokazywali, rysowali - tak spędzili czas uczestnicy Akcji "Lato 2020" z WCK podczas zajęć ruchowych. "Wakacyjne kalambury" dostarczyły wszystkim potężnej dawki śmiechu.

"Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi" 2020

Siedem kamer, czterech operatorów, dwie niezależne sceny i wspaniali artyści na „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal” online. 17. edycja to czterogodzinne show, w którym królowała muzyka reggae. Wydarzenie odbyło się 25 lipca 2020 r. #nmnz #wuceka #siećzkulturąwdomu

COOLturalny gość WCK: Rafał Karwot

Jak coś robić, to tylko z ludźmi, na których możesz polegać. Z takiego założenia wychodzi bohater wydarzenia Rafał Karwot gość WCK i wie, co mówi :) Lider zespołu Tabu wprost z Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszał na „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal” online, opowiadał o roli artysty w obecnej, niełatwej sytuacji. Dzielił się wspomnieniami zza festiwalowych kulis i opowieściami o relacjach panujących w zespole. Spotkanie odbyło się 15 lipca 2020 r.

Spotkanie z Grupą Lokalnych Twórców

O tym, że słowa mają wielką moc, przekonaliśmy się podczas spotkania poetyckiego z wodzisławską Grupą Lokalnych Twórców, z którego transmisję na żywo Wodzisławskie Centrum Kultury nadawało 9 lipca. W ramach wydarzenia „Coolturalny gość WCK” poznaliśmy twórców zaangażowanych, wrażliwych i wnikliwie obserwujących rzeczywistość.

Festiwal dokumentu online

Festiwal dokumentu w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczął się od debaty z udziałem zaangażowanych twórców, którzy rozmawiali na temat człowieka w przestrzeni. Czy jesteśmy zakorzenieni w przestrzeni wyobrażeń i mitów? Jak silnie przeszłość determinuje naszą teraźniejszość? Jak uwikłani w sieć zdarzeń odnajdujemy w niej swoje miejsce? Na te i inne pytania postawione przez Magdalenę Szymańską odpowiadali Mariusz Forecki i Ziemowit Szczerek.