Telefon: 32 455 48 55

Galerie

„Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Reggae Festiwal"

Wodzisław Śląski ponownie stał się "Najcieplejszym Miejscem Na Ziemi". Wszystko to dzięki 19. edycji Festiwalu Reggae. Na scenie gościliśmy znakomitych artystów takich jak: Mellow Mood, Marika, Kękę, Bakshish, Tabu czy Łydka Grubasa.

AL: Warsztaty EKO

Jak oszczędzać wodę i dbać o rzeki, morza i oceany? Dzieciaki uczestniczące w Akcji Lato z WCK już wiedzą! Wszystko dzięki warsztatom plastycznym, dla których inspiracją stał się wiersz autorstwa Elżbiety Gorzkiej-Kmieć pt. "Połowy rybaka" ze zbioru ekologicznych wierszyków "EKOzmartwienia pingwina Tolusia".

Akcja Lato: „Kuferek morski na skarby”

Jak może wyglądać i co może skrywać kuferek na skarby? Pomysłów było bez liku, a ze względu na tematykę tegorocznej Akcji Lato, dzieciaki postawiły na morskie dekoracje.

Akcja Lato: "Taneczne pląsy"

W nowy tydzień Akcji Lato weszliśmy tanecznym krokiem. Wszystko dzięki warsztatom, które poprowadziła Dominika Pławna, instruktorka zespołu Miraż. Dzieciaki uczyły się choreografii, która wyszła im naprawdę znakomicie, bawiąc się przy tym doskonale.

Akcja Lato: "Podwodne stworki"

Podwodne stworki mieszkają w... No właśnie, gdzie? Na to pytanie odpowiadały dzieciaki uczestniczące w Akcji Lato, samodzielnie projektując podwodne lokum dla rybek, krabów, żółwików i innych morskich żyjątek. Spójrzcie, jakie piękne prace powstały podczas warsztatów.

Akcja Lato: "Zakręcone ośmiorniczki"

Co można wyczarować z kolorowego papieru, koralików, pociętych słomek i papierowych talerzyków? Zakręcone ośmiorniczki. Właśnie taki był temat dzisiejszych warsztatów plastycznych, które odbyły się w ramach Akcji lato "Odkryj z nami podwodny świat". Dzieciaki tworzyły nie tylko sympatyczne, morskie stworzenia, ale także fantastyczną ozdobę, która zdobi nasz hol. Zobaczcie sami.

Akcja Lato: „O ośmiornicy w spódnicy” - warsztaty teatralno-plastyczne

Czy ośmiornica w spódnicy to rzecz niespotykana? Dla niektórych być może tak, ale nie dla naszych kreatywnych dzieci, które zainspirowane wierszem Elżbiety Gorzkiej-Kmieć tworzyły piękne i kolorowe prace. Gdyby takie cudne stworki żyły w naszym morzu, kąpiel w nim to byłaby prawdziwa bajka. Trwa Akcja Lato w Mieście z Wodzisławskim Centrum Kultury pn. „Podwodny świat”.