Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Latawce, dmuchawce, wiatr" - Wakacje z WCK

“Latawce, dmuchawce, wiatr” – taki motyw przewodni towarzyszył zajęciom w ramach akcji Wakacje z Wodzisławskim Centrum Kultury. Pod okiem Jerzego Młynka uczestnicy warsztatów plastycznych stworzyli kolorowe latawce, których możliwości mieli okazję przetestować przed budynkiem WCK. Zajęcia odbyły się 16 lipca.

Kibicowanie bez hejtu - warsztaty

Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 15, 16 i 23 czerwca młodzi adepci sportu wzięli udział w warsztatach poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści, które prowadzili Marcin Grudzień i Piotr Toczyski.

Koncert KTT Spin

20 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury tancerze KTT Spin zaprezentowali efekt swojej całorocznej pracy. Publiczność miała okazję zobaczyć choreografie w stylu latynoamerykańskim i standardowym w wykonaniu wszystkich grup tańczących w zespole. A wszystko to w ramach koncertu galowego „Taniec jest O.K". Najnowsze choreografie, przepiękne stroje, porywająca muzyka i imponujące umiejętności taneczne złożyły się na wspaniałe widowisko.

Benefis Wandy Bukowskiej

19 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia „Sła-Wa" przygotowany z okazji Benefisu Wandy Bukowskiej. Wydarzenie poświęcone było twórczości oraz wieloletniej pracy założycielki ZPiT Vladislavia. Podczas koncertu mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie grupy tańczące w zespole z towarzyszeniem kapeli. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu Wandy Bukowskiej. Nie zabrakło wspomnień, anegdot oraz podziękowań. Zwieńczeniem benefisu była miła niespodzianka dla zacnej jubilatki. Członkowie oraz sympatycy zespołu udali się z kwiatami pod okna Wandy Bukowskiej, a na całym osiedlu rozbrzmiało gromkie "sto lat" i inne przyśpiewki.

Koncert Eleni

Melodyjny, ciepły głos, polska dusza, greckie korzenie i przeboje, które rozkołysały publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury.

"Kraina Melodii" w wykonaniu Memento

W niedzielę, 13 czerwca Wodzisławskie Centrum Kultury zaprosiło na spektakl dla dzieci pt. „Kraina melodii” w wykonaniu małych aktorów z Teatru Tańca Memento.

Zespół Tabu w WCK

Scena zapłonęła! Nie mogło być inaczej. Poniosły nas dobre koncerty w wykonaniu świetnych artystów - naszych przyjaciół - zespołu Tabu. Ci wystąpili przed wodzisławską publicznością dwukrotnie.