Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Para buch, teatr w ruch"

Ogrom emocji, teatralnego kunsztu i niezwykłej wrażliwości - tak podsumować można 10. jubileuszową edycję Przeglądu Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami "Para buch, teatr w ruch", który miał miejsce 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się prawie 230 uczestników między innymi z Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Częstochowy, Rybnika, Jastrzębia Zdroju czy Warszawy.

Koncert Rubensa

Było "Bardziej niż OK"! Wyjątkowy, z rockowym zacięciem, świetną oprawą... To był naprawdę koncert z kategorii "sztos"! Rubens porwał nas do tańca, śpiewu i skradł nasze serca!

"Zemsta": spektakl dla szkół

To była prawdziwa "Zemsta" zespołu teatralnego „Młodzi duchem”, działającego przy stowarzyszeniu WUTW - Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spektakl przedstawiał losy bohaterów utworu Aleksandra Fredry.

„Serial Dźwięków czyli... Dźwięki z seriali”

Cóż to był za wieczór! „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Wiedźmin”, „Skyfall”, „Na dobre i na złe”, „Dom z papieru” , „Friends” i wiele innych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem serialowych muzycznych interpretacji w wykonaniu Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Śląska Biesiada z gwiazdami

Biesiadnie, z przytupem i na wesoło - tak spędziliśmy sobotni wieczór z Wodzisławskim Centrum Kultury. A to wszystko dzięki wydarzeniu, jakim była "Biesiada Śląska".

Warsztaty zielarskie

W Wodzisławskim Centrum Kultury zapachniało przeróżnymi aromatami. Wszystko za sprawą warsztatów "Życie w zgodzie z naturą", podczas których uczestnicy wykonywali ekologiczne tabliczki florenckie z wosku sojowego z olejkami i suszonymi ziołami.