Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Spektakl "Goło i wesoło"

Katarzyna Ptasińska, Sebastian Cybulski, Wojciech Solarz, Michał Lesień-Głowacki, Michał Meyer, Marek Kaliszuk oraz Piotr Zelt - znani i lubiani ze szklanego ekranu zawitali do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Wszystko za sprawą spektaklu "Goło i wesoło".

Warsztaty z tworzenia świec sojowych

To były inspirujące, pełne pięknych zapachów warsztaty z Lume Candles. Piątkowy wieczór, 9 lutego spędziliśmy w WCK tworząc świece sojowe pod okiem Sylwii Miler. Dwugodzinne spotkanie było okazją do poznania etapów powstawania świec, a także produktów, które są do tego niezbędne.

Maryla Rodowicz Akustycznie

Cóż to było za wydarzenie! Maryla Rodowicz w akustycznym projekcie zawitała do Wodzisławskiego Centrum Kultury i zachwyciła publiczność. Ikona polskiej sceny muzycznej wykonała swoje największe hity, a tuż po koncercie spotkała się z fanami.

Warsztaty "Uwolnij ciało"

Comiesięczny cykl ruchowych warsztatów rozwojowych "Uwolnij ciało" to sprawdzony już przez wielu uczestników sposób na uwolnienie swoich emocji, rozwijanie ekspresji ruchowej, a nawet odkrycie w sobie pasji tanecznych.

Koncert Wiedeński

W ten magiczny wieczór zabrzmiały największe przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabrakło popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: „Zemsty Nietoperza”, „Barona Cygańskiego" czy „Wesołej Wdówki”. Wszystko to w wykonaniu Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego polskiego artysty - dyrygenta Dariusza Kasperka.

Miejski Festiwal Jasełkowy

9 i 10 stycznia 2024 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury miał miejsce XXIV Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych, w którym wzięło udział 266 uczniów z wodzisławskich placówek oświatowych. Organizatorami byli: Wydział Edukacji Miasta Wodzisławia Śląskiego, Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz WCK.

"Co się stało?" Kabaretu Młodych Panów

Wiecznie Młodzi Panowie na deskach wodzisławskiej sceny! Wybuchowa mieszanka śląskiego poczucia humoru i teatralnego zacięcia, a wszystko to podszyte kabaretowym absurdem w stylu Kabaretu Młodych Panów. Grupa zawitała do Wodzisławskiego Centrum Kultury 12 i 13 grudnia ze swoim najnowszym programem „Co się stało?”.