Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Benefis Wandy Bukowskiej

19 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury miało miejsce szczególne wydarzenie - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia „Sła-Wa" przygotowany z okazji Benefisu Wandy Bukowskiej. Wydarzenie poświęcone było twórczości oraz wieloletniej pracy założycielki ZPiT Vladislavia. Podczas koncertu mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie grupy tańczące w zespole z towarzyszeniem kapeli. Młodzi artyści zaprezentowali tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu Wandy Bukowskiej. Nie zabrakło wspomnień, anegdot oraz podziękowań. Zwieńczeniem benefisu była miła niespodzianka dla zacnej jubilatki. Członkowie oraz sympatycy zespołu udali się z kwiatami pod okna Wandy Bukowskiej, a na całym osiedlu rozbrzmiało gromkie "sto lat" i inne przyśpiewki.

Koncert Eleni

Melodyjny, ciepły głos, polska dusza, greckie korzenie i przeboje, które rozkołysały publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury.

"Kraina Melodii" w wykonaniu Memento

W niedzielę, 13 czerwca Wodzisławskie Centrum Kultury zaprosiło na spektakl dla dzieci pt. „Kraina melodii” w wykonaniu małych aktorów z Teatru Tańca Memento.

Zespół Tabu w WCK

Scena zapłonęła! Nie mogło być inaczej. Poniosły nas dobre koncerty w wykonaniu świetnych artystów - naszych przyjaciół - zespołu Tabu. Ci wystąpili przed wodzisławską publicznością dwukrotnie.

Warsztaty "Tu i teraz"

Wodzisławskie Centrum Kultury w piątek, 11 czerwca zaprosiło na warsztaty artystyczne z cyklu „Tu i teraz”. Za pomocą płatków szlagmetalu, farb, past oraz wycisków z foremek i odrobiny wyobraźni, uczestnicy stworzyli wiosenną dekorację - doniczkę w stary stylu. O inspirujący przebieg spotkania zadbała lokalna artystka, Julia Jarząbek - pasjonatka rękodzieła i dekoratorka. Zobaczcie jak przebiegały warsztaty.

Kabaret Smile

Ależ to był wieczór w Wodzisławskim Centrum Kultury! Humor pierwsza klasa - taki wodzisławska publiczność uwielbia! To wszystko za sprawą naszych gości. Na scenie zaprezentowali się dobrze znani i lubiani kabaretowi goście - Kabaret Smile. Artyści wystąpili w swoim najnowszym programie "Tu i teraz". Rzecz działa się 11 czerwca 2021 r.

"Poza wyobraźnią" - Rodzinne Spotkania z Teatrem

Czerwcowe „Rodzinne spotkania z teatrem” były naprawdę… magiczne. Wszystko za sprawą widowiska „Poza wyobraźnią”, wypełnionego efektami iluzjonistycznymi. O niezapomniane przeżycia zadbał magik Adrian Mitoraj, który wraz ze swoją asystentką wprawił w zachwyt zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Przed spektaklem odbyły się zajęcia twórcze dla dzieci i rodziców pod nazwą „Hokus-pokus czyli tworzymy czarodziejskie kapelusze"

Coolturalny gość WCK - Nikoleta Ojcowicz-Kost

„Metamorfoza wizerunkowa, mimo że zewnętrzna, zaczyna się od środka” - słowa te są celną puentą wczorajszego spotkania z Nikoletą Ojcowicz-Kost, zorganizowanego w ramach cyklu „COOLturalny gość WCK”.