Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Akcja Lato" - Malowanie plastrów drewna

Za nami już pierwsze zajęcia w ramach „Akcji lato” z WCK. Uczestnicy mieli okazję tworzyć różne formy mozaiki, wykonywać prace plastyczne z kotem w roli głównej, a także ozdabiać drewniane elementy dekoracyjne.

Koncert Pawła Domagały z zespołem

Za nami fenomenalny koncert Pawła Domagały, który promując najnowszy krążek "Wracaj", gościł na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Było pięknie i dźwięcznie. Na takie chwile czekaliśmy z utęsknieniem! Zdjęcia: Magdalena Szymańska

Festiwal Górnej Odry

Występy artystyczne, kiermasz książek i płyt, animacje i wiele, wiele więcej. To wszystko działo się w ramach Festiwalu Górnej Odry 26 i 27 czerwca 2021 r. na wodzisławskim rynku. Zespoły ARA z Wodzisławskiego Centrum Kultury też tam były.

„Flow” Teatru Tańca Memento

Dzięki grupie juniorek z zespołu Memento poczuliśmy prawdziwy flow! Na scenie zobaczyliśmy zabawę barwami, kolorami i wzorami, stanowiących metaforą tego, co dzieje się w naszym wnętrzu. Tancerze udowodnili, że dzięki wyrażaniu siebie jesteśmy w stanie flow – kwitniemy.

Kibicowanie bez hejtu - warsztaty

Za nami kolejne warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, na którego realizację Wodzisławskie Centrum Kultury uzyskało dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 15, 16 i 23 czerwca młodzi adepci sportu wzięli udział w warsztatach poświęconych przeciwdziałaniu mowie nienawiści, które prowadzili Marcin Grudzień i Piotr Toczyski.

Gala Akrobreak

22 czerwca uczestnicy grupy prowadzonej przez Marcina Kosta po prostu latali nad sceną. Akrobacje, gwiazdy, szpagaty, przejścia, mostki, przerzuty, salta – wszystko to w wykonaniu trzech grup uczęszczających do Akrobreak w WCK. Gala była okazją do zaprezentowania tego, czego młodzi akrobaci nauczyli się przez ostatni sezon, a także wręczenia upominków i dyplomów.

Koncert KTT Spin

20 czerwca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury tancerze KTT Spin zaprezentowali efekt swojej całorocznej pracy. Publiczność miała okazję zobaczyć choreografie w stylu latynoamerykańskim i standardowym w wykonaniu wszystkich grup tańczących w zespole. A wszystko to w ramach koncertu galowego „Taniec jest O.K". Najnowsze choreografie, przepiękne stroje, porywająca muzyka i imponujące umiejętności taneczne złożyły się na wspaniałe widowisko.