Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Królowa Śniegu" Teatru Szydło

Wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość zainspirowała aktorów Teatr "Szydło" do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”. 17 marca mieliśmy tą niezwykłą przyjemność zobaczyć premierę tego spektaklu... Wyjątkowy, wzruszający, świetnie przygotowany... Brawo!

7. edycja Akrobreak Masters

205 - tylu dokładnie zapaleńców akrobatyki zaprezentowało się 16 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas całodniowych zawodów Akrobreak Masters. Pod czujnym okiem jurorów wykonywali obowiązkowe oraz dodatkowe elementy układów.

"Bardzo Młoda Kultura"

Za nami dwa spotkania informacyjne poświęcone programowi „Bardzo Młoda Kultura - województwo śląskie” edycja 2024 r. Jego operatorem w województwie śląskim jest Instytut im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, którego przedstawiciele Aleksander Lysko i Maciej Zygmunt omawiali w Wodzisławskim Centrum Kultury warunki uczestnictwa w programie.

Koncert "Wodecki Tribute" Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej

Najwspanialsza - bo nasza, Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Marka Soboty zagrała największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Muzycy wystąpili dwukrotnie, a każdy z koncertów był prawdziwą muzyczną ucztą. Wokaliści: Alicja Tarasek, Roksana Ostojska i Tymoteusz Cieciera. Foto: Agnieszka Kozielska

Mery Spolsky "Erotik Era Tour"

Cóż to był za koncert! Energetyczna bomba! To właśnie w Wodzisławiu Śląskim artystka rozpoczęła drugą turę trasy koncertowej "Erotik Era Tour".

Kabaret K2

Zabawne postaci, ciekawe tematy, zaskakujące puenty i mnóstwo improwizacji - tego absolutnie nie zabrakło podczas wczorajszego występu Kabaret K2 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Ten zagościł na naszej scenie z najnowszym programem „Jedziemy po Was”.

"Monkey, Jajko i Tyłek w klubie nigdyNIEdorosłych”

Monkey, Jajko i Tyłek, czyli trójka młodych rewolucjonistów, którzy wpadają na niecny plan przechytrzenia czasu. Korzystając z dobrodziejstw fizyki, metafizyki i... arcykreatywnej głowy, razem z przyjaciółmi z trzepaka zakładają "Klub nigdyNIEdorosłych". By jak sama nazwa wskazuje - nigdy nie dorosnąć. Świetny pomysł, realizacja też wybitna... a efekt? Dużo radości dla publiczności!

Warsztaty z kaligrafii

Brush pen czy stalówka ścięta? Każdy z uczestników wybrał swoje narzędzie pracy, chwycił za karty ćwiczeń z liniami pomocniczym i ruszył z kaligrafowaniem. Wyszło jak zawsze pięknie!