Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Paranienormalni w WCK

O tym, że z humorem trzeba żyć przekonywał w piątkowy wieczór Kabaret Paranienormalni. Dzięki trafnym skeczom publiczność w Wodzisławskie Centrum Kultury bawiła się znakomicie. Rzecz działa się 18 października 2019 roku.

Kabaret Skeczów Męczących

Wodzisławska publiczność, jako jedna z pierwszych, miała okazję przekonać się o tym, kto jest "Najśmieszniejszy" :) A w trafny, prześmiewczy i karykaturalny sposób opowiadali o tym artyści z Kabaret Skeczów Męczących. Rzecz działa się 11 października 2019 roku.

„VI Kokoszycka Jesień art. - spotkanie z twórczością”

To był przebojowy i piękny koncert w Wodzisławskie Centrum Kultury. Wiele piosenek śląskich, popularnych, a także tych z lat dwudziestych mogliśmy usłyszeć w brawurowym wykonaniu zespołu "Kokoszyczanki" z Kokoszyce - Dzielnica Wodzisław Śląski. Artystkom towarzyszyli znakomici muzycy z grupy „Restart”. To był piękny finał wydarzenia „VI Kokoszycka Jesień art. – spotkanie z twórczością”, słusznie nagrodzony gromkimi brawami :) Tym sposobem „Dames de Cocoville” przypieczętowały owocne tournée po Francji. Rzecz działa się 11 października 2019 r.

"Coolturalny gość WCK" Bartłomiej Miernik

Wodzisławskie Centrum Kultury po wakacyjnej przerwie powróciło do cyklu spotkań, których bohaterami są pasjonaci z różnych dziedzin. 7 października 2019 roku w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK” zaproszenie przyjął Bartłomiej Miernik, reżyser, pedagog teatru, założyciel Fundacji Banina, która poprzez swoje działania nie pozwala nam patrzeć na świat obojętnie.

Spektakl "Kolorowa, czyli biało-czerwona"

Stereotypy, manipulacja, patriotyzm, nacjonalizm, wykluczenia, mowa nienawiści, ksenofobia to po te słowa - hasła sięgają twórcy z Fundacja Banina i zmyślnie wykorzystali je, by na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury opowiedzieć o tym, jak każdy z nas może łatwo ulec dezinformacji. Rzecz działa się 7 października 2019 roku.

Dziewczyny do igieł - warsztaty haftu

Różne rodzaje ściegów, mnóstwo wzorów i kolorów - tak wyglądały warsztaty haftu "Dziewczyny do igieł", jakie w Wodzisławskim Centrum Kultury prowadziła Kornelia Machura, właścicielka firmy Lilu2Art.

Rodzinne Spotkania z Teatrem „Wywrócona bajka o Kapturku”

W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci, a zamiast zieleni w lesie pojawiła się czerwień. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny Czerwony Kapturek? Spektakl „Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa odbył się w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem 29 września 2019 roku.

27. Bieg Gazety Wodzisławskiej

Po raz kolejny liczna grupa zawodników i zawodniczek udowodniła, że ze sportem jest za pan brat. Wielu emocji i wzruszeń dostarczył 27. Biegu Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka, który zorganizowali Wodzisławskie Centrum Kultury i redakcja „Gazety Wodzisławskiej”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”. Rzecz działa się 27 września 2019 roku.