Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Polska Opera Królewska na deskach WCK

14. Gorczycki Festiwal - Dziady - Widma to wydarzenie, którym miała okazję zachwycić się publiczność zgromadzona w Wodzisławskie Centrum Kultury. Był to wieczór pełen doskonałej gry, muzyki i refleksji. A na scenie zaprezentowali się m.in. artyści z Polskiej Opery Królewskiej. Rzecz działa się 23 listopada 2019 roku.

Mała Akademia Jazzu w WCK

W rytmiczną, pełną dźwięków podróż z Indii do Hiszpanii zabrał słuchaczy Michał Czachowski, mistrz gitary flamenco, sitar i cajon. Młodzi widzowie nie tylko podziwiali kunszt artysty, ale i aktywnie, wspólnie budowali to muzyczne widowisko. Wydarzenie to miało miejsce 22 listopada 2019 r.

Kino Pegaz z niespodziankami

Premierowe Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury kusi repertuarowymi nowościami. Tym razem obok hitowego tytułu filmowego w 3D pojawiły się również niespodzianki. W czwartek, 21 listopada fani kina mogli zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury film w technologii 3D. Była to nowa, fabularna wersja jednego z największych filmowych hitów „Króla lwa”.

Gala Akrobreak

22 czerwca uczestnicy grupy prowadzonej przez Marcina Kosta po prostu latali nad sceną. Akrobacje, gwiazdy, szpagaty, przejścia, mostki, przerzuty, salta – wszystko to w wykonaniu trzech grup uczęszczających do Akrobreak w WCK. Gala była okazją do zaprezentowania tego, czego młodzi akrobaci nauczyli się przez ostatni sezon, a także wręczenia upominków i dyplomów.

„Szewczyk Dratewka i piękna księżniczka” na deskach WCK

„Szewczyk Dratewka i piękna księżniczka” na deskach WCK. Było to kolejne widowisko przygotowane przez WUTW - Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku dla dzieci. Kolorowy, pełen barwnych strojów i pomysłowej scenografii spektakl wyreżyserowała Dorota Zawada-Pniak na podstawie baśni autorstwa Janiny Porazińskiej. W przedstawieniu wzięli również udział uczniowie z Zespół Szkolno -Przedszkolny NR 7 w Wodzisławiu Śląskim. Rzecz działa się 13 listopada 2019 r.

„Gra Miejska Wodzi-MY po Wodzisławiu”

"Gra Miejska Wodzi-MY po Wodzisławiu” to była propozycja WUTW - Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Wodzisławskie Centrum Kultury na świąteczne popołudnie. Z okazji do wspólnej zabawy skorzystało jedenaście fantastycznych drużyn. Każda z nich, z mapą w ręku, wyruszyła na poszukiwanie przygód. Na to działanie WUTW w ramach konkursu „Inicjatywy lokalne z WCK” uzyskał wsparcie finansowe placówki. Rzecz działa się 11 listopada 2019 r.

Koncert na 100-lecie Chóru „Jadwiga”

Koncertowo artyści z Chóru "Jadwiga" uczcili swój szczególny jubileusz 100-lecia pracy. Wydarzenie miało miejsce 10 listopada w kościele pw. WNMP. Chórzystom towarzyszyła orkiestra kameralna pod dyrekcją Donaty Miłowskiej i Ryszarda Uchera. Gościnnie wystąpiło Stowarzyszenie Śpiewacze Ostrawskich Nauczycielek. Słuchacze zgotowali im owacje na stojąco. Przypomnijmy, „Jadwiga” działa na co dzień w dzielnicy Radlin II, od kilku lat zasila szeregi zespołów Amatorski Ruch Artystyczny w WCK.

III Festiwal Tańca „Senior Dance”

Samba, tango, country, z parasolkami, z innymi akcesoriami, ale przede wszystkim z uśmiechem na twarzy zaprezentowali się tancerze na III Festiwalu Tańca „Senior Dance”. Rzecz działa się 9 listopada 2019 r.