Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Koncert kolęd "Canticum Novum"

Zachwyciły dźwięczne głosy, niecodzienne aranżacje i artystyczna wrażliwość młodych twórców. Tak było podczas Koncertu kolęd, jaki odbył się 12 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku. W roli głównej, przed szerokim gronem odbiorców, pięknie wystąpili: chór „Canticum Novum” pod dyrekcją Emilii Kopiec i orkiestra „Camerata Nova” pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Była to okazja do wsłuchania się w podane w interesujący sposób kolędowe kompozycje. Nie zabrakło solowych popisów, przyciągającej uwagę choreografii i przede wszystkim atmosfery, pełnej radości i wzniosłości. W finale artystom zgotowano owacje na stojąco. Zarówno chór, jak i orkiestra działają w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, które wraz z Parafią pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego było organizatorem koncertu, zaś współorganizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert noworoczny „A wczora z wieczora”

Był to piękny kolędowy wieczór. Talentem popisali się artyści z Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Koncertowi noworocznemu wyjątkowego charakteru nadało wnętrze kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rzecz działa się 6 stycznia 2020 r.

Koncert Operetkowy - Przedsylwestrowy

W przedsylwestrowy nastrój wprowadzili słuchaczy zaproszeni przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku goście. Najpiękniejsze arie operowe wyśpiewał utalentowany duet: sopranistka Anna Ogińska oraz tenor Oskar Jasiński. Artystom akompaniowała pianistka Grażyna Griner. To był wieczór pełen artystycznych wzruszeń. Koncert odbył się w Wodzisławskie Centrum Kultury 16 grudnia.

10. Gala "Fedrowani w godce”

Cóż to było za emocjonujące i barwne popołudnie. Zobaczcie fotorelację z jubileuszowej 10. Gali konkursu "Fedrowani w godce", która odbyła się w 14 grudnia w Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert Wojciecha Ciuraja "Iskry w popiele"

"Iskry w popiele" to tytuł szczególnej płyty, z którą do Wodzisławskie Centrum Kultury zawitał artysta nietuzinkowy, Wojciech Ciuraj. Tym samym młodzi słuchacze mieli niepowtarzalną okazję ku temu, by wsłuchać się w kompozycje wydane na 100-lecie rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Rzecz działa się 13 grudnia 2019 r. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Stowarzyszenie Humanistyczne Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy...". Współorganizator: Wodzisławskie Centrum Kultury.

Mikołajki z Wodzisławskim Centrum Kultury

Zajmujący spektakl “Kryształowa królowa śniegu” w wykonaniu zespołu aktorskiego Prym-Art z Katowic oraz pełne emocji spotkanie z Mikołajem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Radości było co niemiara. Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2019 r.

Wodzisławski Festiwal Wokalny "Zostań idolem"

To był bez wątpienia muzyczny wieczór w Wodzisławskie Centrum Kultury. Za nami Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”. Rzecz działa się 29 listopada i odbywała się w ramach "Inicjatyw lokalnych". Pomysłodawczynią była pani Danuta Olejniczak-Paterek.

Czwarta edycja YETI za nami

Ależ to był kreatywnie spędzony czas! Nagrody powędrowały do fantastycznych uczestników czwartej edycji konkursu YETI – Young Explorer, Technician, Inventor. Pełne pasji wydarzenie organizowali: Akademia Techniczna Małolata i Wodzisławskie Centrum Kultury. Konkurs odbył się 25 stycznia 2020 r.