Telefon: 32 455 48 55

Galerie

10. Gala "Fedrowani w godce”

Cóż to było za emocjonujące i barwne popołudnie. Zobaczcie fotorelację z jubileuszowej 10. Gali konkursu "Fedrowani w godce", która odbyła się w 14 grudnia w Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert Wojciecha Ciuraja "Iskry w popiele"

"Iskry w popiele" to tytuł szczególnej płyty, z którą do Wodzisławskie Centrum Kultury zawitał artysta nietuzinkowy, Wojciech Ciuraj. Tym samym młodzi słuchacze mieli niepowtarzalną okazję ku temu, by wsłuchać się w kompozycje wydane na 100-lecie rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Rzecz działa się 13 grudnia 2019 r. Głównymi organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Stowarzyszenie Humanistyczne Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy...". Współorganizator: Wodzisławskie Centrum Kultury.

Mikołajki z Wodzisławskim Centrum Kultury

Zajmujący spektakl “Kryształowa królowa śniegu” w wykonaniu zespołu aktorskiego Prym-Art z Katowic oraz pełne emocji spotkanie z Mikołajem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Radości było co niemiara. Spotkanie odbyło się 8 grudnia 2019 r.

Wodzisławski Festiwal Wokalny "Zostań idolem"

To był bez wątpienia muzyczny wieczór w Wodzisławskie Centrum Kultury. Za nami Wodzisławski Festiwal Wokalny „Zostań idolem”. Rzecz działa się 29 listopada i odbywała się w ramach "Inicjatyw lokalnych". Pomysłodawczynią była pani Danuta Olejniczak-Paterek.

Czwarta edycja YETI za nami

Ależ to był kreatywnie spędzony czas! Nagrody powędrowały do fantastycznych uczestników czwartej edycji konkursu YETI – Young Explorer, Technician, Inventor. Pełne pasji wydarzenie organizowali: Akademia Techniczna Małolata i Wodzisławskie Centrum Kultury. Konkurs odbył się 25 stycznia 2020 r.

Polska Opera Królewska na deskach WCK

14. Gorczycki Festiwal - Dziady - Widma to wydarzenie, którym miała okazję zachwycić się publiczność zgromadzona w Wodzisławskie Centrum Kultury. Był to wieczór pełen doskonałej gry, muzyki i refleksji. A na scenie zaprezentowali się m.in. artyści z Polskiej Opery Królewskiej. Rzecz działa się 23 listopada 2019 roku.

Mała Akademia Jazzu w WCK

W rytmiczną, pełną dźwięków podróż z Indii do Hiszpanii zabrał słuchaczy Michał Czachowski, mistrz gitary flamenco, sitar i cajon. Młodzi widzowie nie tylko podziwiali kunszt artysty, ale i aktywnie, wspólnie budowali to muzyczne widowisko. Wydarzenie to miało miejsce 22 listopada 2019 r.

Kino Pegaz z niespodziankami

Premierowe Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury kusi repertuarowymi nowościami. Tym razem obok hitowego tytułu filmowego w 3D pojawiły się również niespodzianki. W czwartek, 21 listopada fani kina mogli zobaczyć w Wodzisławskim Centrum Kultury film w technologii 3D. Była to nowa, fabularna wersja jednego z największych filmowych hitów „Króla lwa”.