Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Daria Zawiałow

Ależ to fantastycznie brzmiało! Daria Zawiałow to wulkan energii. Artystka z łatwością porwała publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury i dała koncert, jakiego nie zapomnimy przez bardzo długi czas. Koncert odbył się 2 lutego 2020 roku.

XXVI Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Młodzieżowy Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Marcelego Reszki otrzymał Grand Prix 26. Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkań Kolędowych. Znamienici chórzyści wystąpili w ramach wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.Tego popołudnia usłyszeliśmy także artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio”, Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum”, Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo” i Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, Chóru Mieszanego „Jadwiga” oraz oraz z czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek”. Rzecz miała miejsce 1 lutego 2020 r.

"Pan Magiczny Show" w ramach "Rodzinnych"

Zaskakujące, rozbawiające i totalnie nie z tej ziemi sztuczki prezentował dziś na scenie iluzjonista Pan Magiczny show w WCK. Publiczność bawiła się znakomicie! Wybranym dane było zasmakować odrobiny magii na własnej skórze. Były to niezapomniane Rodzinne Spotkania z Teatrem, które odbyły się 26 stycznia 2020 r.

Krystyna Giżowska na Dzień Babci i Dziadka

Bez wątpienia był to wieczór pełen przebojów. 25 stycznia na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawiła się znamienita artystka Krystyna Giżowska. Piosenkarka, podczas recitalu, zafundowała licznie zgromadzonym słuchaczom sentymentalną podróż w czasie, jak i zaprezentowała swoje najnowsze kompozycje. To muzyczne spotkanie z wokalistką było w szczególny sposób dedykowane wszystkim babciom i dziadkom. Ze sceny płynęły znane i lubiane utwory, a „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” publiczność z werwą wykonywała wspólnie z artystką. Nie zabrakło owacji na stojąco i bisu. Ikona polskiej sceny muzycznej lat '80 dostarczyła swoim fanom wielu powodów do wzruszeń.

Koncert kolęd "Canticum Novum"

Zachwyciły dźwięczne głosy, niecodzienne aranżacje i artystyczna wrażliwość młodych twórców. Tak było podczas Koncertu kolęd, jaki odbył się 12 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego w Jedłowniku. W roli głównej, przed szerokim gronem odbiorców, pięknie wystąpili: chór „Canticum Novum” pod dyrekcją Emilii Kopiec i orkiestra „Camerata Nova” pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Była to okazja do wsłuchania się w podane w interesujący sposób kolędowe kompozycje. Nie zabrakło solowych popisów, przyciągającej uwagę choreografii i przede wszystkim atmosfery, pełnej radości i wzniosłości. W finale artystom zgotowano owacje na stojąco. Zarówno chór, jak i orkiestra działają w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, które wraz z Parafią pw. Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask i św. Antoniego było organizatorem koncertu, zaś współorganizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert noworoczny „A wczora z wieczora”

Był to piękny kolędowy wieczór. Talentem popisali się artyści z Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I st.im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Koncertowi noworocznemu wyjątkowego charakteru nadało wnętrze kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rzecz działa się 6 stycznia 2020 r.

Koncert Operetkowy - Przedsylwestrowy

W przedsylwestrowy nastrój wprowadzili słuchaczy zaproszeni przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku goście. Najpiękniejsze arie operowe wyśpiewał utalentowany duet: sopranistka Anna Ogińska oraz tenor Oskar Jasiński. Artystom akompaniowała pianistka Grażyna Griner. To był wieczór pełen artystycznych wzruszeń. Koncert odbył się w Wodzisławskie Centrum Kultury 16 grudnia.