Telefon: 32 455 48 55

Galerie

27. Bieg Gazety Wodzisławskiej

Po raz kolejny liczna grupa zawodników i zawodniczek udowodniła, że ze sportem jest za pan brat. Wielu emocji i wzruszeń dostarczył 27. Biegu Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka, który zorganizowali Wodzisławskie Centrum Kultury i redakcja „Gazety Wodzisławskiej”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”. Rzecz działa się 27 września 2019 roku.

Warsztaty językowo-teatralne w WCK

Jak pięknie wyrażać negatywne emocje w języku polskim? Zastanawiali się nad tym uczestnicy warsztatów językowo-teatralnych, które odbyły się w Wodzisławskim Centrum Kultury, 23 września. Zajęcia zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury i współorganizowane z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach. Prowadziła je Alina Chechelska-Płoskonka, aktorka Teatru Śląskiego.

Nowy projektor

Nowy projektor zapewni najwyższą możliwą jakość dźwięku i obrazu, jak w multipleksach. Co najważniejsze, dzięki temu niepozornemu urządzeniu Kino Pegaz będzie mogło prezentować wszystkie premierowe tytuły filmowe, również w technologii 3D. Tuż po instalacji sprzętu rozpocznie się faza szkoleń pracowników WCK obsługujących projektor oraz okres testowy. Niezbędne będzie również zawiązanie współpracy z największymi dystrybutorami kinowymi w kraju.

Stemplowanie darami natury - Wakacje z Wodzisławskim Centrum Kultury

Podczas warsztatów, które odbyły się w ramach Wakacje z Wodzisławskim Centrum Kultury dzieciaki poznały technikę frottage. Przekonały się także, jakie możliwości artystyczne daje stemplowanie. Połączenie obu tych metod dało fascynujące rezultaty. Zobaczcie sami :)

Johny Rockers na NMNZ

Johny Rockers to kolejni artyści, którzy specjalnie dla Was dali z siebie jak najwięcej. Muzyka płynęła na Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - XVI Reggae Festiwal - 2019.

Happysad na NMNZ

Było fantastycznie, bo na scenie zagrał fenomenalny Happysad. Grupa była gościem specjalnym Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - XVI Reggae Festiwal - 2019 i bez wątpienia muzycy byli we właściwym miejscu.