Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Wyspa Kalina" Teatru Polskiego

Niesamowita, niepowtarzalna Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt z Teatru Polskiego Bielska-Białej w fenomenalnej roli Kaliny Jędrusik. Spektakl "Wyspa Kalina" podbił serca wodzisławskiej publiczności. Obok na scenie towarzyszył jej Piotr Matusik.

Miraż dla przedszkolaków i uczniów

Wspaniałe choreografie, porywająca muzyka, niesamowita energia i gromkie brawa - tak było podczas wczorajszego koncertu edukacyjnego zespołu Miraż skierowanego do placówek oświatowych. Wydarzenie miało miejsce 19 października 2021 r.

Wystawa Konkursowa Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Za nami 71. odsłona Wystawy Konkursowej Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Na odwiedzających czekało ponad 200 ptasich okazów. Wszystko to dzięki współpracy jednostki z Wodzisławskim Oddziałem Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Andrzej Piaseczny kameralnie

Kameralnie, dźwięcznie i refleksyjnie. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawił się artysta o niebanalnej wrażliwości. Andrzej Piaseczny, bo o nim mowa wraz z towarzyszącymi muzykami skutecznie oderwali publiczność od spraw mało istotnych, zwracając uwagę na to, co naprawdę ważne.

Słowotwórcze warsztaty z WCK

Dlaczego rzucamy okiem i całujemy klamkę? Co to są frazeologizmy i neologizmy? Czy słowami można się bawić? Na te pytania i wiele innych odpowiedź poznali uczestnicy warsztatów "Frazeosporcizmy", które Wodzisławskie Centrum Kultury zrealizowało w ramach projektu "Język na stadionach - język tolerancji", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.

"Uwolnij ciało" - warsztaty z cyklu "Tu i teraz"

Najważniejsze, to w pełni świadomie korzystać z tego, co tu i teraz. W tę lekkość bycia z niezwykłą radością zanurzyły się uczestniczki zajęć pt. „Uwolnij ciało”, a prowadziła je Gosia Karwot, magistrantka psychologii i instruktorka tańca.