Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Widowisko operetkowe "Wiedeń moich marzeń"

W magiczny świat operetki zabrali nas artyści z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego z Warszawy. Za ich sprawą w Wodzisławskim Centrum Kultury królowała muzyka Johanna Straussa, a także melodie Franza Lehára.

Za nami kolejne "Rodzinne Spotkania z Teatrem"

Różne oblicza sztuki za sprawą cyklu "Rodzinne Spotkania z Teatrem" mają okazję w Wodzisławskim Centrum Kultury poznać najmłodsi widzowie. 23 lutego 2020 r. w pełną niespodzianek "Piracką Przygodę" zabrał milusińskich i nieco starszą publiczność Teatr Lalek Marka Żyły. Było jak zawsze - znakomicie!

Spektakl "Żona do adopcji" w WCK

Na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury zobaczyliśmy trójkę znakomitych artystów. Olga Borys, Marek Pituch oraz Jakub Wons zabawnie i trafnie pokazali, co drzemie w małżeńskich relacjach. Publiczność bawiła się rewelacyjnie śledząc ich aktorskie poczynania w spektaklu "Żona do adopcji". Rzecz działa się 22 lutego 2020 r.

Robert Kempa Coolturalny gość WCK

W subtelną, wzruszającą i bardzo osobistą przestrzeń zabrał słuchaczy Robert Kempa, basista, kompozytor, pasjonat dobrych dźwięków i historii. Wodzisławianin opowiedział o swoich muzycznych projektach, inspiracjach i marzeniach. Przekonał publiczność, że w swej muzycznej podróży szczęśliwie trafiał na życzliwych ludzi. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzenia Coolturalny GOŚĆ WCK. Spotkanie z Robertem Kempą. Artysta uraczył publiczność wspaniałym koncertowym brzmieniem. Rzecz działa się 17 lutego.

VI Festiwal Weselny

Festiwal Weselny w WCK odbył się 16 lutego 2020. W programie nie zabrakło pokazów mody ślubnej, bielizny oraz przebojowych występów. Na gości czekało wiele sposobności do smakowitych degustacji, a także wiele interesujących tematycznych stoisk. Bez wątpienia każdy znalazł tu coś dla siebie.

Baciary w WCK

Cóż to był za energetyczny koncert. Zespół Baciary rozbawił publiczność zgromadzoną w Wodzisławskie Centrum Kultury. Był to wieczór pod znakiem muzyki tanecznej i góralskiego folkloru. A czy się podobało? Bezwzględnie tak. Koncert odbył się 9 lutego 2020 r.

Daria Zawiałow

Ależ to fantastycznie brzmiało! Daria Zawiałow to wulkan energii. Artystka z łatwością porwała publiczność w Wodzisławskim Centrum Kultury i dała koncert, jakiego nie zapomnimy przez bardzo długi czas. Koncert odbył się 2 lutego 2020 roku.

XXVI Wodzisławskie Spotkania Kolędowe

Młodzieżowy Chór „Bel Canto” pod dyrekcją Marcelego Reszki otrzymał Grand Prix 26. Międzynarodowych Wodzisławskich Spotkań Kolędowych. Znamienici chórzyści wystąpili w ramach wydarzenia organizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Okręgiem Wodzisławskim Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.Tego popołudnia usłyszeliśmy także artystów z: Chóru Mieszanego „Assumptio”, Młodzieżowego Chóru Miejskiego „Canticum Novum”, Chóru Mieszanego „Słowik nad Olzą”, Chóru Męskiego „Echo” i Zespołu Chóralnego Przyjaciół Studium Nauczycielskiego „SonArte”, Chóru Mieszanego „Jadwiga” oraz oraz z czeskiego Chóru Dziecięcego „Rozmarynek”. Rzecz miała miejsce 1 lutego 2020 r.