Telefon: 32 455 48 55

Galerie

"Zielony Kopciuszek" Rodzinne Spotkania z Teatrem

Teatr Kultureska, goszczący w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, zaprosił najmłodszych do świata, w którym przyroda ma znaczenie. Spektakl "Zielony Kopciuszek" w wykonaniu aktorów, to bez wątpienia dobra lekcja ekologii, podana w zabawnej formule. Zobaczcie fotorelacje wydarzenia, które miało miejsce 27 września 2020 r.

Gorczycki Festiwal w ciemnościach WCK

To było bez wątpienia fenomenalne wydarzenie. „Fortepian w ciemności" - Festiwal Gorczyckiego w WCK ze znamienitym pianistą w roli głównej - Piotrem Sałajczykiem, zachwyciło publiczność zgromadzoną w Wodzisławskim Centrum Kultury. To była muzyczna uczta, która miała miejsce 26 września 2020 r.

Aleksander Zieleźny akustycznie w WCK

Aleksander Zieleźny za sprawą subtelnej i wciągającej twórczości zagwarantował nam wyjątkowo udany wieczór. Koncert, który odbył się 17 września to kolejna odsłona akcji #siećzkulturąwdomu realizowanej przez Wodzisławskie Centrum Kultury.

Koncert Wojciecha Ciuraja w WCK

To był doskonale brzmiący wieczór w Wodzisławskie Centrum Kultury. Wojciech Ciuraj i towarzyszący mu znakomici muzycy, promowali najnowszy krążek artysty "Dwa żywioły". Eklektyczne kompozycje dedykowane bohaterom drugiego powstania śląskiego, wybrzmiewały z ogromną siłą. Zaangażowana twórczość, podana w tak ciekawej formie, bez wątpienia ma moc przyciągania. Wydarzenie odbyło się w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, 7 września 2020 r.

Blend online

Mocne, rockowe brzmienie zafundował nam wczoraj zespół Blend. Grupa wystąpiła online w WCK w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego energetycznego koncertu, koniecznie sprawdźcie kanał YouTube WCK. Nagranie dostępne także na naszym fanpage'u.

Alicja Tarasek i Roksana Ostojska z towarzyszeniem muzyków

Niesamowita energia! Za nami kolejny koncert w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Na naszej scenie zagrali młodzi i zdolni - grupa muzyków z wokalistkami, Alicją Tarasek i Roksaną Ostojską na czele. Wydarzenie miało miejsce 19 sierpnia 2020 r.

Robert Kempa online w WCK

Robert Kempa zachwycająco zaprezentował premierowe kompozycje, które tworzą jego najnowszą płytę - "Human". Sięgnął też po utwór z krążka „Second Horizon”. Przejmujące brzmienie gitary basowej, trafnie wypowiedziane słowa i niezwykła gra świateł złożyły się na wyjątkowo urokliwy wieczór w Wodzisławskie Centrum Kultury. A wszystko to w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Warto było być z nami 12 sierpnia 2020 r.

Kokoszyczanki online z WCK

Miało być energetycznie, z przytupem i tak dokładnie było! Nie zabrakło też momentów refleksyjnych. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprezentował się zespół Kokoszyczanki w całej okazałości. Było to kolejne wydarzenie w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Artystki zaprezentowały przeboje z lat dwudziestych, a także popularne melodie oraz piosenki ludowe, biesiadne i śląskie. Towarzyszyła im wspaniała grupa muzyczna Restart. Wydarzenie miała miejsce 5 sierpnia 2020 r.