Telefon: 32 455 48 55

Galerie

55-lecie Czerwonych Gitar. Platynowy koncert

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków, a ich koncerty przyciągają tłumy fanów. W Wodzisławskim Centrum Kultury nie mogło być inaczej. Artyści odwiedzili Wodzisław Śląski podczas swojej najdłuższej trasy - świętując 55-lecie istnienia.

Premiera Teatru Tańca Memento „Co by było gdyby”

Wyobrażaliście sobie czasem, co by było gdyby...? To odniesienie do naszych marzeń świetnie obrazuje nowy spektakl Teatru Tańca Memento. Za nami jego premiera i jak zwykle, z sali widowiskowej wyszliśmy oczarowani i... z tą myślą "a może jednak warto pielęgnować w sobie wewnętrzne dziecko?". Piękne przesłanie, świetna robota młode tancerki i gratulacje dla instruktorek - Małgorzata Karwot i Karolina Leśniewska.

Festiwal Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych

Integracja, dowartościowanie i promowanie osób z niepełnosprawnościami - takie są cele tej niesamowicie energetycznej imprezy! Za nami 7. edycja Festiwalu Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych. Zobaczcie Państwo jakie emocje nam towarzyszyły.

Anita Lipnicka ze „Śnieniem”

Ten koncert był czystą poezją! Gościliśmy na naszej scenie artystkę niesamowicie wrażliwą, subtelną i utalentowaną... Anita Lipnicka - to do niej należał jeden z kwietniowych, niedzielnych wieczorów w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zgromadzona publiczność kołysała się do piosenek z najnowszego albumu "Śnienie". Nie brakowało również utworów z początków jej kariery.

Zdolni i Skromni „Na bis ciepcie lajbiki”

Co "grało" w Wodzisławskim Centrum Kultury? Skecze z życia wzięte, swojskość, prawdziwość i spontaniczność. Były skecze śląskie i takie po polsku - jednymi słowy - było wszystko co powinno w przypadku występu kabaretowego. Za nami świetny występ grupy Zdolni i Skromni.

Święto Teatru Małego Widza

Święto Teatru Małego Widza to już u nas tradycja. Co roku staramy się rozbudzać miłość do teatru wśród młodej publiczności.la uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a nawet przedszkolaków wystąpili aktorzy Teatru "Szydło" z przepięknym spektaklem "Królowa Śniegu" w reżyserii Dorota Krawczyk, która po przedstawieniu poprowadziła warsztaty.

Memento "Prawdziwa historia"

Za nami kolejna premiera w Amatorskim Ruchu Artystycznym. Tym razem scena należała do najstarszej grupy Teatru Tańca Memento. Grupa przedstawiła spektakl pt. "Prawdziwa historia". Wyszło im niesamowite show - pełne mocnych momentów, doborowych choreografii i barwnych epizodów.