Galerie

Koncert patriotyczny ZPiT Vladislavia

Koncertem patriotycznym "Miejcie nadzieję..." świętowaliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległosci. Barwne stroje, tańce i pieśni w wykonaniu ZPiT Vladislavia spodobały się publiczności

Kokoszycka Kuźnia Talentów

W WCK podsumowano inicjatywę Kokoszycka kuźnia talentów. Uczestnicy warsztatów plastycznych, dziedzictwa kulturowego i florystycznych wystawiali swoje prace w holu głównym. Na scenie w sali widowiskowej członkowie zespołu śpiewaczego "Kokoszyczanki" oraz młodzi, zdolni aktorzy przedstawili spektakl o Kopciuszku w niecodziennej, okraszonej potężną dawką śląskiego humoru wersji.

Ogrom wzruszeń na „Para buch, teatr w ruch” w WCK

Dziesięć grup teatralnych, blisko 200 aktorów to są budujące statystyki. Tylu uczestników liczyła sobie tegoroczna edycja Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych „Para buch, teatr w ruch”, jaka odbyła się 30 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Statystyki są ważne, ale nie najważniejsze. Istotą tego przeglądu było to, co niepoliczalne, a więc ogrom wzruszeń, cudownych refleksji, nieudawanej radości, jakimi artyści obdarowali publiczność. To były piękne momenty w Wodzisławskie Centrum Kultury.

Symfoniczny poniedziałek - Tomasz Tracz i Piotr Łukaszczyk

Październikowy koncert z cyklu „Symfoniczny Poniedziałek” uświetnili Tomasz Tracz, tenor, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, współpracujący z wieloma operami, agencjami muzycznymi w kraju i zagranicą oraz Piotr Łukaszczyk, pianista młodego pokolenia, wielokrotny zdobywca nagród na konkursach pianistycznych.

Muzykon - Joanna Woszczyk-Garbacz i Jakub Garbacz

28 października 2018 roku odbył się ostatni koncert w ramach XI Wodzisławsławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej "Muzykon". Koncert Joanny Woszczyk-Garbacz (flet) i Jakuba Garbacza (organy) odbył się w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim.

Muzykon - Tomasz Ploch

Podczas trzeciej, w październiku, odsłony Muzykonu z recitalem organowym wystąpił Tomasz Ploch.

Koncert Jacka Silskiego

Jacek Silski wystąpił dla wodzisławskiej publiczności z programem "Najpiękniejsze melodie świata".