Telefon: 32 455 48 55

Galerie

Festiwal Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych

Integracja, dowartościowanie i promowanie osób z niepełnosprawnościami - takie są cele tej niesamowicie energetycznej imprezy! Za nami 7. edycja Festiwalu Piosenki Karaoke Osób Niepełnosprawnych. Zobaczcie Państwo jakie emocje nam towarzyszyły.

Anita Lipnicka ze „Śnieniem”

Ten koncert był czystą poezją! Gościliśmy na naszej scenie artystkę niesamowicie wrażliwą, subtelną i utalentowaną... Anita Lipnicka - to do niej należał jeden z kwietniowych, niedzielnych wieczorów w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zgromadzona publiczność kołysała się do piosenek z najnowszego albumu "Śnienie". Nie brakowało również utworów z początków jej kariery.

Zdolni i Skromni „Na bis ciepcie lajbiki”

Co "grało" w Wodzisławskim Centrum Kultury? Skecze z życia wzięte, swojskość, prawdziwość i spontaniczność. Były skecze śląskie i takie po polsku - jednymi słowy - było wszystko co powinno w przypadku występu kabaretowego. Za nami świetny występ grupy Zdolni i Skromni.

Święto Teatru Małego Widza

Święto Teatru Małego Widza to już u nas tradycja. Co roku staramy się rozbudzać miłość do teatru wśród młodej publiczności.la uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a nawet przedszkolaków wystąpili aktorzy Teatru "Szydło" z przepięknym spektaklem "Królowa Śniegu" w reżyserii Dorota Krawczyk, która po przedstawieniu poprowadziła warsztaty.

Memento "Prawdziwa historia"

Za nami kolejna premiera w Amatorskim Ruchu Artystycznym. Tym razem scena należała do najstarszej grupy Teatru Tańca Memento. Grupa przedstawiła spektakl pt. "Prawdziwa historia". Wyszło im niesamowite show - pełne mocnych momentów, doborowych choreografii i barwnych epizodów.

"Królowa Śniegu" Teatru Szydło

Wzruszająca historia o sile miłości, odwadze i drodze, jaką trzeba przebyć chcąc walczyć o miłość zainspirowała aktorów Teatr "Szydło" do stworzenia nowego spektaklu pt. „Królowa śniegu”. 17 marca mieliśmy tą niezwykłą przyjemność zobaczyć premierę tego spektaklu... Wyjątkowy, wzruszający, świetnie przygotowany... Brawo!

7. edycja Akrobreak Masters

205 - tylu dokładnie zapaleńców akrobatyki zaprezentowało się 16 marca w Wodzisławskim Centrum Kultury podczas całodniowych zawodów Akrobreak Masters. Pod czujnym okiem jurorów wykonywali obowiązkowe oraz dodatkowe elementy układów.

"Bardzo Młoda Kultura"

Za nami dwa spotkania informacyjne poświęcone programowi „Bardzo Młoda Kultura - województwo śląskie” edycja 2024 r. Jego operatorem w województwie śląskim jest Instytut im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, którego przedstawiciele Aleksander Lysko i Maciej Zygmunt omawiali w Wodzisławskim Centrum Kultury warunki uczestnictwa w programie.