Galerie

Surrealistyczne rzeźby Artura Szołdry

To było wspaniałe spotkanie ze sztuką i niezwykła przyjemność móc gościć twórcę o wielkiej wrażliwości i wyjątkowym talencie. O swojej artystycznej dordze podczas wydarzenia "Surrealistyczne rzeźby w WCK" opowiadał Artur Szołdra. Spotkanie miało miejsce 10 maja 2019 r.

Warsztaty baristyczne za nami

Warsztaty baristyczne w WCK dały uczestnikom sporo wiedzy praktycznej. Była też degustacji wyśmienitej kawy i nauka zaparzania jej na kilka sposobów, w tym metodami alternatywnymi. Swoim bogatym doświadczeniem z uczestnikami podzielił się Tymoteusz Cieciera z Pracowni Kawy Kawowski.

Koziołek Matołek

W niedzielę, 28 kwietnia 2019 roku, w ramach Rodzinnych Spotkań z Teatrem najmłodsi widzowie wraz z rodzinami zobaczyli przedstawienie "Koziołek Matołek i jego przygody". Spektakl przypadł do gustu licznie zebranej publiczności.

Sekrety morza - premiera TT Memento

To było premierowe i wzruszające wydarzenie w Wodzisławskim Centrum Kultury, a zafundowali je publiczności najmłodsi artyści z Teatr Tańca Memento, którzy pojawili się na scenie w spektaklu "Sekrety morza". Reżyserem przedstawiania była Małgorzata Karwot.

Warsztaty z Teatroteką

15 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się bezpłatne warsztaty „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej i przedszkolnej?”, których współorganizatorem był Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Wzięli w nich udział nauczyciele i instruktorzy teatralni placówek przedszkolnych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Spotkanie miało na celu poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”. Uczestnicy, pod okiem prowadzącej warsztaty Aleksandry Drzazgi, dowiedzieli się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych.

Gala Taneczna MIX 2019 za nami

18. Gala Taneczna MIX za nami. Dziękujemy wszystkim zespołom za obecność, świetne występy i atmosferę. Bez Was ta impreza nie miałaby sensu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną Galę do Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Kabaret Młodych Panów w WCK

Ten zabawny wieczór publiczność zgromadzona w Wodzisławskim Centrum Kultury zapamięta na długo. A wszystko za sprawą niezawodnych artystów z Kabaret Młodych Panów, którzy w czterech kwietniowych wystąpieniach rozbawili publicznośc do łez.