Galerie

XXI Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych

XXI Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych odbył się 9 stycznia 2019 roku w WCK. Impreza dedykowana grupom teatralnym ze szkół i placówek prowadzonych przez Wodzisław Śląski cieszyła się sporym zainteresowaniem. Każdemu z występów z uwagą przyglądało się jury.

Spektakl noworoczny "Najmniejszy"

Teatr Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury z początkiem roku wystąpił w noworocznym spektaklu "Najmniejszy". Spektakl odbył się 6 stycznia 2019 roku w Kościele pw. Wniebowzięcia Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim.

Gala Szlachetnej Paczki w WCK

Po raz kolejny udowodnili, że lubią ludzi. Po raz kolejny przekonali się, że pomoc innym niesie ze sobą niezapomniane, pełne wzruszeń chwile. 17.12.2018 r. na scenie Wodzisławskie Centrum Kultury docenieni zostali ci, co szczodrością serca potrafią obdarować innych. Mowa o darczyńcach, wolontariuszach i adresatach Szlachetna Paczka Wodzisław Śląski. Mądra i szyta na miarę pomoc trafiła w tym roku do 56 rodzin z Wodzisławia Śląskiego, a złożyło się na nią 933 paczek.

Wigilia dla mieszkańców

Po raz kolejny mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zgromadzili się na wspólnej wigilii. Z serca płynące życzenia, przełamianie się opłatkiem, wspólne koledowanie wraz z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową z Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełniły ten szczególny czas na Wodzisławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Gala "Fedrowani w godce"

Za nami gala finałowa konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Podczas gali wręczono nagrody laureatom. Pomiędzy prezentacjami gawędziarzy śpiewał i tańczył Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia.

Wspomnienia Wandy Bukowskiej

Wieczór pełen wspomnień, wzruszeń, ale i życzliwości miał miejsce w wodzisławskiej bibliotece. A wszystko za sprawą spotkania autorskiego, którego bohaterką była Wanda Bukowska, założycielka Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia z Wodzisławskie Centrum Kultury. Spotkanie związane było z promocją książki "Wspomnienia z okresu od 1918 do 2018", w której Wanda Bukowska dzieli się z czytelnikami historią swojego życia.

Ceramika - zajęcia w WCK

Takie rzeczy powstają w pracowni ceramicznej Wodzisławskie Centrum Kultury. Zajęcia dla dzieci i dorosłych odbywają się 2 razy w tygodniu, prowadzi je Karolina Gajewska. Warsztaty ceramiczne wchodzą w skład różnorodnej oferty zajęć w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego.