Telefon: 32 455 48 55

Gala Taneczna MIX już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę, 16 maja Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na taneczne wydarzenie na onlajnie. W trakcie czterogodzinnej transmisji Gali Tanecznej MIX zobaczymy wstępy aż 38 zespołów. Pasjonatów tańca nie może tego dnia zabraknąć przed szklanymi ekranami.

Gala Taneczna MIX 2021 to impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z południowej Polski. Nie zabraknie przedstawicieli Knurowa, Zabrza, Żywca, Libiąża, Bielska-Białej czy Oświęcimia. Formacje będą rywalizować w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim. W pierwszym etapie zespoły zgłaszały się do WCK przesyłając swoje nagrane występy. Drugi etap to już właściwe wydarzenie, podczas którego oceniać ich będzie komisja sędziowska, składająca się ze specjalistów z zakresu różnych technik tańca. 16 maja jury w składzie Katarzyna Grzegorzek, Izabela Barska-Kaczmarczyk oraz Dariusz Kurzeja, będzie bacznie się przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

Pomiędzy prezentacjami konkursowymi wystąpią gościnnie tancerze z zespołu Miraż oraz Teatru Tańca Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gala Taneczna odbędzie się 16 maja. Początek wydarzenia organizator zaplanował na godzinę 15:00. Bezpłatna transmisja dostępna będzie na kanale YouTube WCK.

Gospodarzem i pomysłodawcą Gali Tanecznej MIX jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN z Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

 

Poniżej fotorelacja z Gali Tanecznej MIX 2019

Galeria