Telefon: 32 455 48 55

Gala Tanecza MIX po raz 19 w WCK

szaro-biała para tańcząca na kolorowym tle

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w wyjątkowej, 19. edycji Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z całej Polski, odbędzie się 18 kwietnia 2021 r. Transmisja online dostępna będzie w Internecie.

Wodzisławska Gala Taneczna MIX jest jedną z flagowych imprez Wodzisławia Śląskiego, dzięki której do WCK przyjeżdża co roku kilkadziesiąt formacji tanecznych z całej Polski, co przekłada się na udział około 1500 uczestników. Formacje rywalizują w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim. Zainicjowane przez Klub Tańca Towarzyskiego SPIN wydarzenie, tworzone jest przez ludzi zakochanych w tańcu już od dwudziestu lat. W tym roku, w związku z pandemią, organizatorzy postanowili zmienić formułę i zorganizować ją bez bezpośredniego udziału publiczności.

- 19. edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX będzie w tym roku transmitowana w całości w Internecie, a link do transmisji udostępnimy na stronie WCK i na Facebooku. Zależy nam, by impreza się odbyła, nie możemy jednak z racji obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 zaprosić tylu uczestników do WCK.  Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas priorytetem – mówi Katarzyna Rokowska–Szyroki, dyrektor WCK.

Galę taneczną oceniać będzie komisja sędziowska, w skład której wejdą specjaliści z zakresu różnych technik tańca. 18 kwietnia jurorzy będą się bacznie przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym (w obecności trenerów zespołów biorących udział w przeglądzie, jeśli w dniu imprezy obowiązujące obostrzenia związane z Covid-19 na to pozwolą). W związku z tym w każdej kategorii tanecznej może zostać przyznana dodatkowa nagroda dla najlepszego zespołu, wytypowana przez trenerów oraz nagroda główna Grand Prix w wysokości 1.000 złotych dla najlepszego zespołu. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

- Wiemy, jak ważne jest stwarzanie przestrzeni i możliwości do prezentacji i konfrontacji swojej pracy dla zespołów tanecznych. Pandemia mocno ograniczyła zespoły i odizolowała je od publiczności, a to właśnie występy dawały tancerzom motywację do ciężkiej pracy, największą satysfakcję i radość. Jako klub tańca postanowiliśmy dać szansę formacjom, aby mogły się zaprezentować, zobaczyć innych, a przy okazji porywalizować w przyjaznej atmosferze – mówi Elżbieta Lasocka, pomysłodawczyni imprezy, główna choreograf w KTT SPIN z WCK.

 

Dokumenty do pobrania

Regulamin [pdf., 89,1 KB] (otwiera się w nowym oknie)

Karta zgłoszenia [doc., 67 KB] (otwiera się w nowym oknie)

 

Wodzisławskie Centrum Kultury czeka na zgłoszenia do 26 marca 2021 r.