Telefon: 32 455 48 55

Gala Tanecza MIX po raz 19 w WCK

szaro-biała para tańcząca na kolorowym tle

W związku z przedłużeniem rozszerzonych obostrzeń związanych z panującą pandemią Covid-19 m.in. na domy kultury Wodzisławskie Centrum Kultury podjęło decyzję o przeniesieniu terminu 19. Gali Tanecznej MIX z 18 kwietnia na 16 maja 2021 r.

Gala Taneczna MIX 2021 to impreza, w której uczestniczyć będą zespoły taneczne z południowej Polski. Nie zabraknie przedstawicieli Knurowa, Zabrza, Żywca, Libiąża, Bielska-Białej czy Oświęcimia. Formacje będą rywalizować w kategoriach show dance, street dance oraz w tańcu towarzyskim. W pierwszym etapie zespoły zgłaszały się do WCK przesyłając swoje nagrane występy. Drugi etap to już właściwe wydarzenie, podczas którego oceniać ich będzie komisja sędziowska, składająca się ze specjalistów z zakresu różnych technik tańca. 16 maja jurorzy będą się bacznie przyglądać wszystkim prezentacjom tanecznym w siedzibie organizatora na ekranie kinowym. Po obejrzeniu wszystkich prezentowanych choreografii poznamy werdykt jury, a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

JURY

  • Dariusz Kurzeja z Bytomia - założyciel Śląskiej Szkoły Tańca, choreograf, tancerz, pedagog, sędzia World Dance Sport Federation oraz sędzia klasy międzynarodowej Polskiego Towarzystwa Tanecznego I kategorii w stylu Taniec Towarzyski, Jazz Dance i Freestyle, Partner Torres Salsa Group's. Pracował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej - Teatr Tańca - choreografie do spektakli "Wesele" St. Wyspiańskiego i "Czyż nie dobija się koni" H. Mcloy w adaptacji i inscenizacji Jerzego Stuhra.
  • Katarzyna Grzegorzek z Bełku - nauczyciel tańca, choreograf formacji tanecznej Zygzak. Pomysłodawczyni i kierownik artystyczny odbywającego się od 2009 r. festiwalu mażoretek "PARADA". Juror i sędzia wielu festiwali tanecznych. Sędzia krajowy i międzynarodowy International Federation of Majorette Sport. Przez kilkanaście lat związana z rybnicką formacją "Przygoda". Współpracuje z orkiestrą "Dębieńsko". Wielokrotnie nagradzana na Mistrzostwach Polski i Świata.
  • Izabela Barska-Kaczmarczyk - animatorka kultury, organizatorka wydarzeń artystycznych, kulturalnych i sportowych, choreograf i instruktor tańca jazzowego. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku Choreografia i Teoria Tańca. 
    Jest Licencjonowanym Sędzią Pierwszej Kategorii w Polskiej Federacji Tańca. W latach 2016-2018 była związana zawodowo z Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach a od 2019 roku jest specjalistką ds. artystyczno-edukacyjnych w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W trakcie swojej długoletniej działalności kulturalnej zorganizowała i współorganizowała w mieście wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych, widowisk, imprez charytatywnych oraz komercyjnych.
    Obecnie jest organizatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO, Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca dla Solistów i Duetów "Na dwie i cztery nogi", Otwartych Mistrzostw Tańca Polski Południowej PFT oraz jest koordynatorką wydarzeń artystycznych organizowanych w TZR, m.in Rybnickiej Jesieni Chóralnej, Silesia Gospel Festival, Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego i innych. Jest założycielką i głównym trenerem Studia Tańca VIVERO w Rybniku (od 2002 roku). Specjalizuje się w stylach tańca jazzowego. 

Gala Taneczna odbędzie się w niedzielę, 16 maja. Początek transmisji organizator zaplanował na godzinę 15:00. Dostęp do transmisji jest bezpłatny.

 

LINK DO TRANSMISJI na kanale YouTube

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Klub Tańca Towarzyskiego "SPIN".

- Wiemy, jak ważne jest stwarzanie przestrzeni i możliwości do prezentacji i konfrontacji swojej pracy dla zespołów tanecznych. Pandemia mocno ograniczyła zespoły i odizolowała je od publiczności, a to właśnie występy dawały tancerzom motywację do ciężkiej pracy, największą satysfakcję i radość. Jako klub tańca postanowiliśmy dać szansę formacjom, aby mogły się zaprezentować, zobaczyć innych, a przy okazji porywalizować w przyjaznej atmosferze – mówi Elżbieta Lasocka, pomysłodawczyni imprezy, główna choreograf w KTT SPIN z WCK.

 

Dokumenty do pobrania

Regulamin [pdf., 89,1 KB] (otwiera się w nowym oknie)

Harmonogram 19. Gali Tanecznej MIX [odt. 14,5 KB] (do pobrania)