Telefon: 32 455 48 55

Gala Akrobreak w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na szóstą Galę Akrobreak, 19 czerwca, w środę na godz. 18:30. Podczas imprezy zaprezentują się członkowie sekcji akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak działającej w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

„Akrobreak” to zajęcia Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA, skierowane do dzieci i młodzieży zainteresowanych treningiem akrobatycznym. Prowadzone są w trzech grupach zaawansowania: rekreacyjnej, standard i masters.

Gala Akrobreak w Wodzisławskim Centrum Kultury przed nami. 19 czerwca to kolejne podsumowanie rocznej pracy zespołu Akrobreak. Wystartowaliśmy z zespołem 6 lat temu a moje wspomnienia to pierwsze osoby na zajęciach z samymi materacami. Potem zakupiliśmy pierwszy air-track, następnie drugi, trzeci, dalej materace zeskokowe i powoli stworzyliśmy miejsce, w którym wszyscy mogą się rozwijać i latać w przestworza – mówi Marcin Kost, trener i założyciel Akrobreak.

Zainteresowanie sekcją Akrobreak w Wodzisławskim Centrum Kultury rośnie z roku na rok. Dzieję, że tak m. in. dlatego, że dzieci i młodzież doceniają fantastyczną atmosferę na zajęciach, uwielbiają swoich trenerów, dostrzegają efekty pracy podejmowanej na treningach i odnalazły w tym sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Na promocję zajęć wpływają również organizowane dwa razy do roku zawody z akrobatyki tanecznej pn. Akrobreak Masters, które przyciągają obecnie około 200 zawodników z całego Śląska.

- Przed publicznością zaprezentujemy efekty naszej ciężkiej pracy w tym sezonie, w choreografiach naszych zawodników i trenerów. Jestem niezwykle dumny ze wszystkich moich tancerzy i akrobatów, którzy uwierzyli w nas, trenerów i podążyli za naszą pasją. Gala, którą tworzymy będzie podsumowaniem całokształtu pracy naszego zespołu. Cieszymy się, że pokażemy się przed osobami, które są ważne w naszym życiu, rodzicami, dziadkami oraz całą naszą społecznością, która nas wspiera i chętnie z nami współpracuje. - dodaje Marcin Kost.

Zajęcia „ Akrobreak” to niepowtarzalna okazja do szlifowania i rozwijania swoich umiejętności pod okiem doświadczonego i utytułowanego trenera. Marcin Kost od ubiegłego roku Trener Kadry Polski Breaking, która przygotowuje zawodników Breakingu do startu Olimpijskiego w 2024 w Paryżu. Trener Kostekłączy swoją wiedzę taneczną i akrobatyczną, a także kreatywność w najbardziej zaawansowane techniki treningowe wykorzystujące minimalny zasób sprzętowy. To trener energiczny, kreatywny i wciąż aktywny tancerz, który swoją postawą potrafi zmotywować każdego do ciężkiej pracy. Tańcem zajmuje się od 2006 roku.

- Akrobreak to jedna z najmłodszych sekcji w naszym Amatorskim Ruchu Artystycznym. Propozycja zajęć spotkała się od razu z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Cieszę się, że widzowie będą mogli zobaczyć ich znakomity poziom i efekty całorocznej pracy. Zapraszam serdecznie na Galę Akrobreak – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Bilety na Galę Akrobreak w cenie 35 zł do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.