„Frankofonki” korespondują z dziećmi z Kostrzyna nad Odrą

Dziecięca grupa „Frankofonki” działająca w Wodzisławskim Centrum Kultury weszła w projekt wymiany pocztówkowej z grupą „Motylkowe Uśmiechy” z Kostrzyna nad Odrą. Pierwsza korespondencja odbyła się w świątecznym klimacie.

 Obie grupy, zarówno wodzisławska prowadzona przez Antoninę Godziek jak i kostrzyńska prowadzona przez Klaudię Klimek, uczą się języków obcych poprzez zabawę. Skierowane są do maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Na wspomnianych wyżej pocztówkach znalazły się życzenia świąteczne, zdjęcia dzieci, podpisy i własnoręcznie wykonane rysunki.

- Taka korespondencja jest ciekawym urozmaiceniem zajęć. Pomysł, by ją przeprowadzić zrodził się, kiedy to Klaudia znalazła informację w internecie, że w Wodzisławiu Śląskim dzieci uczą się języka francuskiego. Ale to dopiero początek wielkiej przygody. Zapraszam wszystkie dzieci, które również chciałyby wejść w świat „Frankofonków” na zajęcia do WCK - mówi Antonina Godziek, instruktor grupy, właścicielka firmy Time to Celebrate.

Zajęcia pn. „Frankofonki” odbywają się we wtorki o 17:15 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zapisy odbywają się bezpośrednio u instruktora zajęć. Językiem, na którym skoncentrowana jest tematyka zajęć, jest język francuski. Dzieci mają okazję poznać nie tylko mowę Francuzów, ale również ich kulturę, zwyczaje, kuchnię i tradycję.

- Entuzjastycznie przyjąłem informację o rozpoczętej wymianie pocztówkowej naszych „Frankofonków”. Uważam, że to wspaniała inicjatywa. Nie tylko integruje dzieci, ale uczy również tradycyjnej metody przesyłania życzeń, często zapomnianej i zastępowanej poprzez pocztę mailową czy sms-y – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Korespondenci z Wodzisławia Śląskiego przesłali dzieciom z Kostrzyna nad Odrą nie tylko świąteczną kartkę. Dodali również niespodziankę w postaci regionalnych cukierków - śląskich "szkloków – kopalnioków". Kolejna korespondencja wkrótce.