Fotowoltaika na dach WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury ogłosiło przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Zadanie realizowane jest w ramach miejskiego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Termin składania ofert upływa 30 kwietnia br.

Przetarg ogłoszony przez placówkę obejmuje dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 40 kW. Powstanie ona z dwóch części, usytuowanych na dwóch z trzech dachów budynku. Na wykonanie zadania przewidziano 90 dni od podpisania umowy. Powierzchnia dachowa do montażu fotowoltaiki wynosi łącznie prawie tysiąc metrów kwadratowych.

- To kolejne zadanie inwestycyjne, które rozpoczynamy dzięki środkom pozyskanym przez Miasto Wodzisław Śląski z funduszy unijnych. Po termomodernizacji dachu przyszedł czas na wykorzystanie energii elektrycznej w ramach odnawialnych źródeł energii – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na stronie BIP placówki pod adresem: http://bip.wck.wodzislaw-slaski.pl/zamowienia-publiczne/przetarg-nieograniczony-na-dostawe-i-montaz-instalacji-fotowoltaicznej-on-grid-o-mocy-do-40-kw-na-budynku-wodzislawskiego-centrum-kultury/

Po ubiegłorocznej termomodernizacji dachu wraz z przygotowaniem do montażu instalacji fotowoltaicznej i robotami towarzyszącymi, o czym więcej TUTAJ, WCK rozpoczęło kolejną ważną inwestycję. W ostatnich latach placówka przeprowadziła również kilka innych zadań remontowych, w tym przede wszystkim modernizację sali widowiskowej z wymianą foteli, wykonanie odwodnienia części budynku wraz z wymianą nawierzchni wewnętrznego parkingu, remonty sal zajęć i innych pomieszczeń oraz zakup wyposażenia placówki.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Odnawialne źródła energii w budynkach użyteczności publicznej Miasta Wodzisławia Śląskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.