Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego

18 czerwca (wtorek) w godz. 11:00-19:00 na wodzisławskim Rynku odbędzie się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. wspólnie z ośrodkami kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego.

Pomysł tej wyjątkowej imprezy to wspólna inicjatywa z ośrodkami kultury, która została wypracowana podczas cyklicznych spotkań przedstawicieli Powiatu Wodzisławskiego z dyrektorami ośrodków kultury, Miejskiej  i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Celem Festiwalu jest prezentacja potencjału i oferty oraz promowanie różnorodności ośrodków kultury z terenu powiatu, a także integracja środowisk kultury. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje potraw regionalnych, inspirujące działania warsztatowe (skierowane do dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin) będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny dla mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Organizując imprezę 18 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, zapraszamy na wodzisławski Rynek także uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale i przedszkoli. Na festiwalu nie zabraknie jednak propozycji kulturalnego spędzenia wolnego czasu dla osób w każdym wieku, dlatego liczymy i na seniorów, i na tych, którzy już po pracy pojawią się na wodzisławskim Rynku.

Zapraszamy zatem mieszkańców powiatu z całymi rodzinami. Gwarantujemy, że ciekawie spędzą Państwo czas i przekonają się jak bogata jest oferta kulturalna naszego powiatu.

Źródło: Powiat Wodzisławski