Telefon: 32 455 48 55

Festiwal Filmów Azjatyckich w Pegazie

fragment plakatu proującego kino azjatyckie

Na przełomie kwietnia i maja kino Pegaz proponuje przegląd filmów Wong Kar Waia, jednego z największych mistrzów światowego kina, pokazywanych z odnowionych kopii, precyzyjnie odrestaurowanych pod kuratelą samego reżysera.

Kino, które oglądane po latach wciąż zachwyca formą i treścią: świeże, drapieżne, poetyckie, stylistycznie dopracowane. „Chunking Express”, „Upadłe anioły”, „Happy Together”, „Spragnieni miłości” i „2046” w Pegazie.
Wong Kar Wai - poeta światła i czasu. Nikt tak pięknie nie opowiadał w kinie o niespełnionej miłości i tym szczególnym niepokoju, który nie pozwala bohaterom osiąść w jednym miejscu.

Niemal wszystkie filmy Wonga zyskiwały status kultowych natychmiast po premierze. Reżyser jak nikt inny potrafi opowiadać o niespokojnym duchu lśniących neonami wielkich miast, o bohaterach mijających się w czasie i przestrzeni, o niepokornych buntownikach i pękniętych duszach. Spojrzenia i drobne gesty mówią w jego filmach więcej niż słowa. Jest mistrzem obrazu, każdy kadr zachwyca u niego kompozycją, kolorem i nasyceniem emocji. Ma niezwykły talent do komponowania ścieżek dźwiękowych - każda z nich to prawdziwy skarbiec utworów niszowych i bardzo popularnych, które w fabule zyskują nowe znaczenia i zostają w uszach na długo po seansie.

Estetyka filmów Wonga wywarła ogromny wpływ na światowe kino. Dziś na nowo hipnotyzuje pulsującym rytmem „Upadłych aniołów”, zmysłową atmosferą „Happy Together” czy wyrafinowaną scenografią „Spragnionych miłości”. To filmy, które wchodzą głęboko pod skórę - i zachwycają tak samo przy pierwszym i przy dziesiątym seansie!

Kino Pegaz zaprasza:

  • 29 IV 19:00 Festiwal Filmów Azjatyckich: „Chunking Express”, romans, +15, 97 min.
  • 30 IV 19:00 Festiwal Filmów Azjatyckich: „Upadłe anioły”, kryminał, +15, 96 min.
  • 1 V 19:00 Festiwal Filmów Azjatyckich: „Happy Together”, dramat, +15, 96 min.
  • 2 V 19:00 Festiwal Filmów Azjatyckich: „Spragnieni miłości”, melodramat, +15, 98 min.
  • 3 V 19:00 Festiwal Filmów Azjatyckich: „2046”, melodramat, +15, 129 min.

Bilety w cenie 14/16 zł są dostępne w kasie WCK przed seansami oraz online. Kino Pegaz mieści się w Wodzisławskim Centrum Kultury, przy ul. ks. płk. W. Kubsza 17. Szczegóły na: wck.wodzislaw-slaski.pl/kino/

Źródło: Pięć Smaków