Festiwal dokumentu w Wodzisławskim Centrum Kultury

Jedno miejsce, wiele spojrzeń - tak zapowiada się festiwal dokumentu „Optyka wymienna”, który w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia.

Do udziału w tym jednodniowym wydarzeniu Wodzisławskie Centrum Kultury zaprosiło twórców dokumentujących rzeczywistość za pomocą słowa i obrazu. Będą to postaci wywodzące się ze świata literatury faktu, fotografii i filmu. Poprzez zajmujące prelekcje, pełne emocji prezentacje, a także debatę goście festiwalu odniosą się do ważnych kwestii współczesnej codzienności. Wydarzenie to w dużej mierze koncentrować się będzie na wolności, jej granicach, dosłowności i sposobach interpretacji tego słowa.

- Proponujemy nową formułę spotkań w Wodzisławskim Centrum Kultury, wpisaną w dyskusję nad dokumentowaniem otaczającej nas rzeczywistości. Nasi nietuzinkowi goście pozwolą nam stworzyć autentyczny festiwal dokumentu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję poznać wyrazistych twórców, nieobojętnych, a społecznie zaangażowanych, decydujących się sięgać po tematy istotne, wymagające większej uwagi. Co więcej, „Optyka wymienna” to idealne miejsce do włączenia się w dyskusję i niepowtarzalna sposobność na podzielenie się osobistymi spostrzeżeniami w doborowym towarzystwie. Bez wątpienia przedstawiane konkretne przykłady i omawiane doświadczenia trafiać będą w sedno.

Będzie ciekawie, będzie prawdziwie.

Wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny, początek festiwalu dokumentu zaplanowano na godzinę 15:00.

Szczegóły festiwalu już niebawem.