Eleni zaśpiewa dla mam w WCK

Melodyjny, ciepły głos, polska dusza, greckie korzenie i przeboje, które do dziś bawią, kołyszą i wzruszają wielu. Już 14 maja na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi Eleni. Jej koncert dedykowany będzie wszystkim mamom z racji ich majowego święta.

Eleni to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w Bielawie na Dolnym Śląsku. Już w dzieciństwie z racji rodziny o tradycjach artystycznych zetknęła się w muzyką. Swoją pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem. Łącznie nagrała ponad 20 krążków w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". Koncertowała po największych krajowych scenach, w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i w Australii.

Podczas koncertu w Wodzisławiu Śląskim Eleni wystąpi z dedykacją dla wszystkich mam. Usłyszymy największe przeboje takie jak : "Miłość jak wino", "Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca", "Tylko w Twoich dłoniach", "Na wielką miłość" oraz najnowsze kompozycje z płyty "Statek do Pireusu". Piosenkarce będzie towarzyszył zespół w osobach: Kostas Dzokas oraz Aleksander Białous.

- Już dziś zapraszamy na koncert wyjątkowej artystki, jednej z ikon polskiej sceny rozrywkowej. Jej repertuar trafił w gusta milionów Polaków - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Koncert obędzie się 14 maja (czwartek) o godzinie 18:30. 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną sprzedaż biletów na wydarzenia organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury zostaje zawieszona do odwołania. Dotyczy to zarówno biletów w sprzedaży stacjonarnej, jak i online.