Edukacja kulturalna

"Pchła Szachrajka" dla klas I-III

„Pchła Szachrajka” to tytuł spektaklu z klasyki literatury w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowicach, który skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas I - III. Spektakl odbędzie się w czwartek 24 października br. o godz. 9:30 i 11:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Od prowokacji do refleksji

Dla nich teatr to narzędzie służące konstruowaniu dyskusji. Sięgając po kwestie, które dotykają ciebie, mnie, nas wszystkich, poruszają tematy nader istotne. Fundacja Banina ze spektaklem „Kolorowa, czyli biało-czerwona” 7 października (poniedziałek) gościć będzie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Wydarzenie to adresowane jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych.

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) dla klas II-VI

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to baśniowa historia, którą w polskiej wersji znamy z wielu wersji literackich i teatralnych. Nie ma dziecka, które nie zna opowieści o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki, jeśli uczniowie coś przeoczą lub czegoś nie zrozumieją, mogą łatwo i wczuć się w te historię. Spektakl można będzie zobaczyć 17 grudnia 2019 r., godz. 8:30.

Mała Akademia Jazzu w WCK

MAŁA AKADEMIA JAZZU to cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży, odbywających się w Ośrodkach Kultury na Śląsku i prowadzonych przez wybitnych wykonawców. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej.