Telefon: 32 455 48 55

Edukacja kulturalna

Miraż zatańczy dla dzieci i młodzieży

„30 lat na scenie” - tak zatytułowany jest koncert zespołu tanecznego Miraż, który odbędzie się 5 października o godzinie 9:00 i 11:00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII. Dzieci i młodzież zobaczą tancerzy w ciekawych choreografiach w typowych dla Mirażu stylach: show dance, jazz dance i modern dance. Przekonają się także, że taniec może być prawdziwą pasją i sposobem na życie.

Audycje umuzykalniające dla szkół

Wodzisławskie Centrum Kultury, dbając o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, proponuje cykl audycji umuzykalniających prowadzonych przez ekspertów z Filharmonii Śląskiej z Katowic, które mogą być doskonałym uzupełnieniem programu nauczania muzyki w szkołach.

Warsztaty teatralne

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia mają charakter zajęć, podczas których poruszane są następujące zagadnienia: ruch sceniczny, ekspresja emocji, improwizacja teatralna, budowanie postaci scenicznej czy praca z tekstem.

Bajeczne warsztaty taneczne z Teatrem Tańca "Memento"

Zajęcia są nową propozycją warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży szkolnej. Poprowadzą je instruktorzy Teatru Tańca Memento, zespołu, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród z konkursów o randze krajowej i międzynarodowej.

Yes, jazz - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież szkolną do do udziału w warsztatach tanecznych w stylach jazz, modern, taniec współczesny, balet. Warsztaty poprowadzą instruktorzy zespołu tanecznego Miraż - wielokrotnego Mistrza Polski i Vicemistrza Świata.

"Muzyka i zabawa" z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową

"Muzyka i zabawa" to audycja umuzykalniająca dla zorganizowanej widowni szkolnej, której przyświeca idea "z muzyką przez świat". Podczas występu muzycy Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej wykonują największe hity muzyki rozrywkowej i jazzowej, a także prezentują instrumenty smyczkowe, dęte i perkusyjne.