Edukacja kulturalna

"Pchła Szachrajka" dla klas I-III

„Pchła Szachrajka” to tytuł spektaklu z klasyki literatury w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowicach, który skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas I - III. Spektakl odbędzie się w czwartek 24 października br. o godz. 9:30 i 11:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) dla klas II-VI

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to baśniowa historia, którą w polskiej wersji znamy z wielu wersji literackich i teatralnych. Nie ma dziecka, które nie zna opowieści o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki, jeśli uczniowie coś przeoczą lub czegoś nie zrozumieją, mogą łatwo i wczuć się w te historię. Spektakl można będzie zobaczyć 17 grudnia 2019 r., godz. 8:30.

Mała Akademia Jazzu w WCK

MAŁA AKADEMIA JAZZU to cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży, odbywających się w Ośrodkach Kultury na Śląsku i prowadzonych przez wybitnych wykonawców. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej.

„Peter Black” – spektakl w języku angielskim

Tytuł spektaklu, przypominający w polskim tłumaczeniu grę karcianą “Czarny Piotruś“ – to nie przypadek. Przed oczami publiczności odegra się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia straci dosłownie wszystko. Bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - nauczy się cenić w życiu to co naprawdę ważne.

Yes, jazz - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież szkolną do do udziału w warsztatach tanecznych w stylach jazz, modern, taniec współczesny, balet. Warsztaty poprowadzą instruktorzy zespołu tanecznego Miraż - wielokrotnego Mistrza Polski i Vicemistrza Świata.