Edukacja kulturalna

Spektakl taneczny „Dziecko Lasu”

Każdy człowiek jest indywidualną, różniącą się od innych jednostką. Mamy inny wygląd, zainteresowania, inne spojrzenie na świat. Inne nie znaczy jednak gorsze. I takie przesłanie będą chcieli przekazać publiczności najmłodsi tancerze Memento z Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Mała Akademia Jazzu w WCK

MAŁA AKADEMIA JAZZU to cykl audycji muzycznych dla dzieci i młodzieży, odbywających się w Ośrodkach Kultury na Śląsku i prowadzonych przez wybitnych wykonawców. W prosty i przystosowany do percepcji młodego słuchacza sposób uczestnicy Małej Akademii Jazzu zdobywają wiadomości, które są cennym uzupełnieniem wiedzy szkolnej.

„Dorotka po drugiej stronie tęczy”

Spektakl „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia jest przepiękną opowieścią z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

„Dzieci sieci”

Spektakl dedykowany uczniom klas IV-VI szkół podstawowych opowiada o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Jest to pierwsza internetowa generacja, która swoją realną przestrzeń znajduje w wirtualnym świecie.

„Ania z Zielonego Wzgórza”

Jaka jest Ania? Czy to tylko beztroska trzpiotka, paplająca co jej ślina na język przyniesie i stale pakująca się w kłopoty? A może to wrażliwe i czarujące dziewczę, które swoją bezpretensjonalnością i szczerością potrafi podbić serca wszystkich dookoła? Te pytania stawiały i stawiają sobie miliony czytelników i widzów na całym świecie, którym przyszło się zetknąć z fenomenem postaci wykreowanej przez Lucy Maud Montgomery już przeszło sto lat temu.