Telefon: 32 455 48 55

Czas na finał smoczego projektu

Już w niedzielę, 2 września, odbędzie się finał projektu „Smoki w mieście”, który realizowany był w wodzisławskiej dzielnicy Stare Miasto przez cały sierpień.

To jeden z projektów nadesłanych na konkurs „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018 oraz ze środków Wodzisławskiego Centrum Kultury.

W ramach inicjatywy zgłoszonej przez Zofię Bornikowską, uczestnicy smoczego przedsięwzięcia mieli okazję nauczyć się trudnej sztuki chodzenia na szczudłach oraz spotkać się z Michałem Sabatem – szczudlarzem i aktorem pantomimy. Nie brakowało zajęć teatralnych, prowadzonych przez aktorów Teatru Classic Ballanga. Podczas warsztatów kostiumologicznych i scenograficznych uczestnicy tworzyli stroje i rekwizyty do plenerowego przedstawienia finałowego, które będziemy mieli okazję podziwiać właśnie 2 września na ul. Wiklinowej. W tym dniu o godz. 17:00 odbędą się warsztaty body paintingu oraz inspirowane literaturą fantasy zabawy i konkursy. O godz. 20:00 rozpocznie się przedstawienie „Smoki” Maliny Prześlugi w wykonaniu aktorów Teatru Classic Ballanga, którzy wystąpią wespół z uczestnikami warsztatów zrealizowanych w ramach projektu.

Wydarzenie wspiera Wodzisławskie Centrum Kultury.