COOlturalny gość WCK

Słowo kultura kryje w sobie wiele interpretacji i znaczeń. Wychodząc z takiego założenia Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczyna cykl spotkań „COOLturaly gość WCK”, w ramach których będzie można poznać pasje, zamiłowania czy artystyczną wrażliwość bardziej i mniej znanych wodzisławian i nie tylko.

Inspiracją do organizowania spotkań stał się jubileuszowy cykl artykułów zamieszczonych w Gazecie Wodzisławskiej pod wspólną nazwą #tworzyMYwodzisław. To za ich sprawą czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się o przeróżnych zainteresowaniach mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Tym razem Wodzisławskie Centrum Kultury proponuje emocjonujące spotkania twarzą w twarz z wybranymi bohaterami, naturalnie poszerzając krąg swoich gości. Będą to nie tylko smakowite, wielowątkowe opowieści, ale i ciekawe prezentacje. Warto śledzić na bieżąco stronę internetową i profile społecznościowe WCK, by skorzystać z szansy na spotkanie ludzi niebanalnych. Bez wątpienia, wydarzenia na które wstęp będzie bezpłatny, dostarczą wielu inspiracji.

- Współtworząc klimat kulturalny miasta chcemy jeszcze bardziej zbliżyć naszą działalność do mieszkańców i wspólnie z nimi budować ofertę kulturalną. Spotkania te będą z pewnością niebanalne i pozwolą na prezentację zarówno ciekawych ludzi, jak i dziedzin życia, którymi się zajmują - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.