Telefon: 32 455 48 55

Chwila Nieuwagi na onlajnie w WCK

Folk, jazz i poezja – ten zespół łączy te wszystkie nurty, konsekwentnie tworząc własny, niepowtarzalny styl. Mowa o zespole Chwila Nieuwagi, który już 28 kwietnia o 19:00 będzie gościł na Waszych ekranach. Koncert pn. „Miszung” WCK bezpłatnie udostępni na swoich kanałach w Internecie.

Chwila Nieuwagi to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Zespół silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca, komponując i pisząc także po śląsku. Uprawiając ten międzygatunkowy miszung w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami. Na scenie Chwila Nieuwagi czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru, co przysparza im coraz większe rzesze fanów.

Zespół nagradzany był na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki poetyckiej, folkowej i artystycznej w Polsce (Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwal Polskiego Radia Nowa Tradycja, YAPA w Łodzi, Festiwal im. Wojtka Bellona).
W swoim dorobku grupa my trzy krążki studyjne: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem) i Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) (2013) oraz „Anieli śpiewają” (2016), a także udział w kilkunastu składankach muzycznych (m.in. kilka składanek z cyklu „W stronę Krainy Łagodności"). W 2018 ukazała się czwarta płyta zespołu, krążek live „Morawska Brama”.

Skład zespołu: Martyna Czech (wokal), Piotr Kotas (piano), Andrzej Czech (gitara), Rafał Kierpiec (basista, kontrabas), Bartłomiej Plewka (perkusja), Marek Sochacki (perkusja).

Transmisja koncertu dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kulturyna kanałe YouTube w środę, 28 kwietnia o 19:00.

LINKI DO TRANSMIJI: