Telefon: 32 455 48 55

Całym sercem WCK wspiera zbiórkę dla Mikołajka Kubali

Już dziś zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny zespołu Sorry Boys, który odbędzie się 23 września w Wodzisławskim Centrum Kultury. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany dla małego Mikołajka, który choruje na SMA i potrzebuje najdroższego leku świata.

SORRY BOYS

Jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej w Pokoju na lato. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak.

Zadebiutowali w 2010 roku wydając album "Hard Working Classes", zbierając przy tym doskonałe recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano”, ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. W 2016 roku muzycy zaprezentowali album „Roma”, napisany w połowie po polsku i angielsku, który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt, m.in. Gazety Wyborczej.

Ich ostatni album „Miłość”, który okazał się w 2019 roku, jest pierwszym w pełni polskojęzycznym i najbardziej piosenkowym albumem Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem.

Wstęp - cegiełki w cenie 80 zł. Płatne do puszki w ramach zbiórki w dniu koncertu oraz dostępne w Pizzerii Prima (Radlin) do 22 września. Wspólnie zagrajmy dla Mikołajka!

ZBIÓRKA: https://www.siepomaga.pl/koncert-charytatywny-dla-mikolaja-kubali