Telefon: 32 455 48 55

„Brzmienie lata” czyli cykl koncertów na wodzisławskim rynku

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa gra na scenie na rynku

Jak brzmi lato? Radośnie i energicznie czy raczej delikatnie i nastrojowo? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi już w sierpniu podczas koncertów na wodzisławskim rynku. Niedzielne wieczory z muzyką na żywo rozpoczynać się będą o godz. 18:00.

Cykl koncertów zatytułowanych „Brzmienie lata” zainauguruje zespół Blueset, grający bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Muzyków można będzie posłuchać 1 sierpnia. Tydzień później, 8 sierpnia, dobre samopoczucie przy dźwiękach saksofonu i pianina zapewni publiczności duet Just Friends. Kolejna niedziela upłynie w klimacie jazzu, w który wprowadzą nas muzycy z South Silesian Brass Band. Z kolei 22 sierpnia usłyszymy standardy muzyki rozrywkowej w wykonaniu formacji Forward Girls & The Grooz Boys. Zwieńczeniem letniego muzykowania będzie koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej. Ciekawe aranżacje znanych i lubianych przebojów, a także standardy jazzowe usłyszymy w ostatnią niedzielę sierpnia.

- „Brzmienie lata” czyli cykl koncertów na wodzisławskim rynku to kolejna propozycja Wodzisławskiego Centrum Kultury na wakacyjny relaks. W każdą sierpniową niedzielę od godziny 18.00 o nasze dobre samopoczucie zadbają doświadczeni muzycy - zapewnia Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.