Blend online w WCK

Szykuje się mocne, rockowe uderzenie! Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejny koncert online w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Tym razem na ekranach zobaczymy charyzmatyczną rockową kapelę Blend. Już 27 sierpnia o 19:00 warto być na Facebooku placówki lub na kanale YouTube.

Blend powstał w 2003 roku. Stworzony i prowadzony do dziś przez Piotra Ruta, gitarzystę zespołu Poziom 600. Ich twórczość inspirowana jest muzyką rockową lat 70-tych. Większość utworów utrzymana w bezkompromisowym, żywiołowym duchu rock and rolla. W 2006 roku zespół zadebiutował w TVP Katowice, w programie muzycznym "GRAMY". W 2012 roku był półfinalistą przeglądu „Antyfest” organizowanego przez Antyradio oraz ćwierćfinalistą telewizyjnego show „Must be the music”. W 2013 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Żółty” oraz zrealizował clip z piosenką „Moja M”.

Członkowie Blend określają samych siebie jako mieszankę różnych muzycznych osobowości, co w decydującym stopniu wpływa na rodzaj wykonywanej przez nich muzyki. Obecnie Blend koncertuje na scenach muzycznych w kraju i za granicą. W maju 2020 roku ukazała się nowa płyta zatytułowana „Czerwony”, na której gościnnie zagrał na instrumentach klawiszowych Wojciech Konikiewicz.

- W kolejnej internetowej transmisji na żywo zaprezentujemy kawał dobrego, rockowego grania. Jak zwykle dołożymy wszelkich starań, żeby zapewnić dobrą jakość obrazu i dźwięku. Jestem przekonany, że koncert przypadnie do gustu fanom rock and roll'a - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zespół tworzy czwórka muzyków: Marek Sladek, Cezary Gibes, Robert Szuter oraz Piotr Rut i to oni udowodnią w ostatnią środę sierpnia, że „Rock and roll live!”.

 

 

Link do transmisji na Facebooku: https://www.facebook.com/WuCeKa/posts/3453090334712187

Link do transmisji na YouTubie: https://youtu.be/e0ZGcfLPh_o

 

 

#siećzkulturąwdomu #wuceka