Telefon: 32 455 48 55

Biesiada Śląska w Wodzisławskim Centrum Kultury

artyści

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Biesiadę Śląską 21 października na godz. 17:00. W programie wystąpią gwiazdy śląskiej muzyki rozrywkowej Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. Jako goście dodatkowo wystąpią zespoły: „Klika Machnika”, „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „ZpiT Vladislavia” oraz „Gorzyczanki”. Prócz wspólnej zabawy i śpiewania na widzów czekać będą śląskie specjały i słodki poczęstunek.

Takiej imprezy w Wodzisławskim Centrum Kultury jeszcze nie było. Biesiada Śląska to nie lada gratka dla wszystkich fanów śląskiej muzyki biesiadnej, którzy chcą wspólnie pobawić się i pośpiewać do znanych i lubianych utworów. Gospodarzem imprezy jest zespół „Nie Dejmy Sie”. W przerwach pomiędzy koncertami na publiczność czekać będzie strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami przygotowana przez Restaurację Cyganek oraz słodkościami od Piekarni Sobala oraz Domu Przyjęć Gąsior.

– "Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z nami. Będzie swojsko, wesoło i na luzie, czyli tak, jak lubimy najbardziej. Muzyka będzie taka, jaka nam w sercu Ślązaków gra. Prócz strawy dla naszego ducha, zapewniamy strawę dla ciała. Gwarantujemy świetną zabawę i wspólne muzykowanie – mówi Łucjan Bańczyk, koordynator imprezy, szef „Nie Dejmy Sie”.

Gwiazdami biesiady będą Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek.

Katarzyna Piowczyk - solistka, wokalistka w Kabarecie Grzegorza Poloczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej piosenki bardzo często grane są na antenach śląskich rozgłośni radiowych, zajmując też czołowe miejsca w listach przebojów takich stacji, jak Radio FEST, Radio Silesia i Radio Piekary. Jej teledyski pojawiają się w regionalnych stacjach telewizyjnych i TVS.

Grzegorz Poloczek - polski artysta, satyryk, autor tekstów, członek kabaretu RAK. Znany z telewizji polskiej a także telewizji regionalnej takich stacji jak TVP Katowice czy TVS. Śpiewa, komponuje piosenki i pisze teksty. Wykonań Poloczka posłuchamy w stacjach radiowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Artysta jest autorem skeczy, monologów, piosenek i scenariuszy do programów telewizyjnych. Obecnie występuje na scenie najczęściej z towarzyszeniem Kasi Piowczyk oraz Bartosa (gitarzysta, wokalista) – jako Kabaret Grzegorza Poloczka.

- Nasza Biesiada Śląska to propozycja dla tych, którym w sercu gra śląska muzyka. Gwarantuję, że będzie wesoło, a publiczność może liczyć na wspaniałą zabawę. Z całego serca zapraszam wszystkich do Wodzisławskiego Centrum Kultury – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Gospodarzem imprezy i jej głównym pomysłodawcą jest zespół działających w WCK „Nie Dejmy Sie”. W swoim repertuarze posiada piosenki w gwarze, znane i lubiane przeboje muzyki biesiadnej i rozrywkowej. Grają i koncertują w regionie podczas licznych festynów i zabaw, a ich ich największą radością jest wspólna integracja przy dobrej muzyce. Do wspólnego występu zaprosili zaprzyjaźnione zespoły, które tak jak oni grają i śpiewają łącząc przy tym pokolenia. Na scenie WCK wystąpią gościnnie „Kokoszyczanki”, „Olzanki”, „Gorzyczanki”, „ZPIT Vladislavia” oraz „Klika Machnika”. Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza całe rodziny do wspólnej zabawy.

Ramowy program imprezy*:

  • 17:00 Klika Machnika
  • 17:20 Gorzyczanie
  • 17:30 Olzanki
  • 17:50 Kokoszyczanki
  • 18:05 ZPiT Vladislavia
  • 18:25 Nie Dejmy Sie
  • 18:35 przerwa
  • 19:00 Katarzyna Piowczyk i Grzegorz Poloczek
  • 19:30 zakończenie biesiady

W przerwach pomiędzy występami strefa gastronomiczna ze śląskimi specjałami.

Sponsorami imprezy są: Restauracja „Cyganek”, restauracja „Staro Stodoła”, piekarnia „Sobala” oraz Dom Przyjęć Gąsior.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie oraz w sprzedaży online. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.