Telefon: 32 455 48 55

Benefis Wandy Bukowskiej w czerwcu w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia pn. „Sła-Wa – Benefis Wandy Bukowskiej”. Koncert został zaplanowany na 19 czerwca o godz. 17:00.

Wydarzenie poświęcone będzie twórczości oraz wieloletniej pracy pani Wandy Bukowskiej, założycielki Zespołu Pieśni i Tańca Vladisalvia. Podczas koncertu zaprezentują się wszystkie grupy zespołu z towarzyszeniem kapeli. Widzowie zobaczą tańce ludowe ściśle związane z polskim folklorem oraz tańce narodowe i standardowe, bliskie sercu pani Bukowskiej, takie jak np. walc. Nie zabraknie wspomnień, anegdot oraz podziękowań.

- Benefis jest dla mnie ogromnym wyzwaniem i przeżyciem. Moja współpraca z panią Bukowską rozpoczęła się 24 lata temu, kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką. To zaszczyt stworzyć koncert dla tak znakomitej osoby, która jest mi szczególnie bliska. Jest moim nauczycielem, mentorem, autorytetem i inspiracją. W znacznym stopniu ukształtowała moją drogę zawodową, osobowość i zaszczepiła we mnie miłość do tańca i folkloru – mówi Dominika Brzoza-Piprek, instruktorka i choreografka ZPiT Vladisalvia

Pani Wanda Bukowska niespełna 40 lat temu założyła w Wodzisławiu Śląskim zespół ludowy, który dał początek dla amatorskiego ruchu artystycznego w naszym mieście. Vladisalvia to nie tylko grupa taneczna, ale jak podkreślają często instruktorzy i tancerze, duża rodzina. Zespół dał początek wielu przyjaźniom i miłościom. Każdy z tancerzy zostawił w nim cząstkę siebie, ma z nim wiele wspomnień i związanych z wjazdami na festiwale przygód. Vladislavia dała kilkaset koncertów i wychowała w miłości do kultury kilka pokoleń. Jest chlubą naszego miasta i jego wizytówką. Wszystko to, dzięki ciężkiej pracy, miłości do kultury i folkloru i pasji pani Wandy Bukowskiej, która rozpoczęła działalność zespołu. Obecnie dzieło pani Bukowskiej kontynuuje Dominika Brzoza-Piprek, główna instruktorka i choreografka grupy. Kapelę prowadzi pani Katarzyna Nochcińska. Akompaniuje niezmiennie od wielu lat pani Kornelia Kuna, a za imponującą garderobę odpowiada pani Krystyna Kubala. Instruktorami wspomagającymi są obecnie Martyna Zawartowicz, Marta Adamska i Natalia Mikołasek.

- Postać pani Wandy Bukowskiej od wielu lat kojarzona jest z kulturą Wodzisławia Śląskiego. Koncert poświęcony jej osobie będzie z pewnością doniosłym wydarzeniem pełnym wzruszeń i wspomnień. Serdecznie zapraszam na niego w czerwcu do Wodzisławskiego Centrum Kultury – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Bilety na koncert w cenie 35 zł dostępne są na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.

Uwaga! W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

 

Koncert dostępny będzie również w internecie: