Telefon: 32 455 48 55

Bajkowy sierpień w WCK

Akcja Lato w Wodzisławskim Centrum Kultury trwa w najlepsze. Przez cały lipiec dzieciaki aktywnie spędzały czas podczas dopołudniowych warsztatów artystycznych i zajęć ruchowych. Zróżnicowany program i ciekawe zajęcia nie pozwoliły im na nudę. Natomiast w sierpniu WCK stawia na kino.

W każdy piątek w Kinie Pegaz można będzie zasiąść przed dużym ekranem i zobaczyć takie projekcje, jak: „Jaskiniowiec” (9.08, godz. 10:00), „Bella i Sebastian 3” (16.08, godz. 10:00), „Uprowadzona księżniczka” (23.08, godz. 10:00) i „Co w trawie piszczy” (30.08, godz. 10:00).

- Nasza wakacyjna oferta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Proponujemy ciekawe zajęcia i atrakcyjny program wydarzeń - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Do tej pory z wakacyjnej oferty placówki skorzystało 639 osób. Uczestnicy akcji mogli wybierać między warsztatami plastycznymi, rozwijającymi kreatywność i pobudzającymi wyobraźnię, a także zajęciami ruchowymi, grami i zabawami oraz warsztatami fotograficznymi i projekcjami filmowymi. W tym roku WCK duży nacisk położyło na ekologię. Zajęcia, podczas których wykorzystywano materiały recyklingowe, przyczyniły się do kształtowania postaw proekologicznych i poszerzania wiedzy na temat ochrony środowiska.