Telefon: 32 455 48 55

„Asterix i Obelix: Imperium smoka” – Kino Dzieci

Kadr z filmu

Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową.

Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy – Zlatana Ibrahimovica.

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu. Na wspólne ̶g̶o̶t̶o̶w̶a̶n̶i̶e̶  oglądanie zaprasza narrator Robert Makłowicz. Swych głosów użyczą: Waldemar Barwiński jako Asteriks i Wiktor Zborowski jako Obeliks.

Seanse:

  • 17 III 15:00 - PIĄTEK
  • 18 III 10:00, 12:00, 15:00 - SOBOTA
  • 19 III 10:00, 12:00, 15:00 - NIEDZIELA
  • 22 III 17:00 - ŚRODA

„Asterix i Obeliks: Imperium smoka” - Kino Dzieci

[familijny, +7, 111 min.]

plakat promujący film 

Bilety: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (dzieci od lat 3, uczniowie, studenci do 26 roku życia oraz emeryci i renciści) dostępne w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz online: https://biletyna.pl/film/Asteriks-i-Obeliks-Imperium-smoka/Wodzislaw-Slaski

Kasa kina będzie otwarta na pół godziny  przed seansem. 

 

Źródło: Kino Świat, PATHE FILMS

Foto: Christophe Brachet