ARA z sukcesami kończy pierwsze półrocze

Pierwsza połowa roku zakończyła się dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA” z Wodzisławskiego Centrum Kultury imponującymi wynikami. Tylko w ramach ARA placówka zorganizowała dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolic blisko 40 różnego rodzaju wydarzeń i ponad 2100 zajęć artystycznych, z których skorzystało w pierwszym półroczu ponad 35 tysięcy uczestników.

Pierwsza połowa roku była dla Amatorskiego Ruchu Artystycznego bardzo pracowita. Świadczą o tym liczne osiągnięcia, wyniki i statystyka dotycząca zorganizowanych wydarzeń kulturalnych. Na zajęcia w WCK uczęszczało około 870 uczestników. Skorzystali oni z ponad 2100 różnego rodzaju warsztatów z 13 różnorodnych zakresów tematycznych dla wszystkich grup wiekowych, od maluchów, poprzez dzieci w wieku szkolnym, młodzież, dorosłych na seniorach kończąc.

Wodzisławskie Centrum Kultury w swojej ofercie posiada zajęcia taneczne, teatralne, filmowe, plastyczne, naukowo-techniczne, folklorystyczne, muzyczne, rekreacyjno-ruchowe, i wiele innych. Wśród zespołów WCK wymienić możemy 17 różnego rodzaju kół i zespołów takich, jak np. Spin, Miraż, Vladislavia, Szydełko, Szydło, Nie Dejmy Sie, Memento, koło plastyki i ceramiki i inne. Pełna oferta zajęć znajduje się niezmiennie na stronie internetowej WCK www.wck.wodzislaw-slaski.pl.

- Na te imponujące wyniki składa się praca wielu osób, którym serdecznie dziękuję za minione półrocze. Ogromny wysiłek, zaangażowanie i profesjonalizm włożony w pracę Amatorskiego Ruchu Artystycznego sprawiły, że dziś możemy szczycić się tyloma zrealizowanymi imprezami i zdobytymi tytułami. Ta praca daje nam wiele satysfakcji – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kutury.

ARA to nie tylko zajęcia popołudniowe, ale również liczne wyjazdy na pokazy, festiwale artystyczne, zawody i konkursy. To również organizacja wielu wydarzeń kulturalnych i udział w projektach. W pierwszej połowie 2019 roku zespoły ARA zorganizowały dla miasta 38 różnego rodzaju imprez estradowych, plenerowych, edukacyjnych, przeglądów i innych. Na zawody wyjechały 30 razy, przywożąc do Wodzisławskiego Centrum Kultury 37 nagród, w tym 9 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe medale oraz 20 prestiżowych nagród poza podium.

Wodzisławskie Centrum Kultury od lat ożywia kulturalnie miasto, organizując dla mieszkańców bogatą ofertę imprez, zajęć i warsztatów. O wszystkich wydarzeniach przeczytać można niezmiennie na stronie internetowej WCK, w Gazecie Wodzisławskiej, mediach społecznościowych czy na plakatach i ulotkach. Placówka już dziś zaprasza na nabory do zespołów i kół Amatorskiego Ruchu Artystycznego, które rozpoczyna się we wrześniu br.

- Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszy się oferta naszych zajęć w przyszłym sezonie chcemy otworzyć dwie nowe sekcje. Już dziś zapraszamy na wrześniowe nabory do grupy pn. "Akrobreak" - zajęcia akrobatyczne, dla dzieci i młodzieży oraz na zajęcia dla maluchów w wieku od 1 do 5 lat z przesympatyczną „Ciocią Klocią” – zapowiada Dorota Krawczyk, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego w WCK.

Poza działalnością Amatorskiego Ruchu Artystycznego, WCK współtworzy ofertę kulturalną miasta również poprzez edukację kulturalną, działania projektowe, działalność impresaryjną i kino Pegaz.