WCK

#siećzkulturąwdomu

Wodzisławskie Centrum Kultury zawiesiło do odwołania bieżącą działalność w zakresie, organizacji wydarzeń kulturalnych, projekcji kinowych oraz zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W placówce wyłączona została bezpośrednia obsługa interesantów, ale sama instytucja ma dla swoich odbiorców ciekawą akcję w sieci.

Ograniczenie działalności przedłużone do odwołania

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że po wprowadzeniu rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury oraz szkół artystycznych. Czytaj więcej.

Cóż to był za wieczór

W magiczny świat operetki zabrali nas artyści z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego z Warszawy. Za ich sprawą w Wodzisławskim Centrum Kultury królowała muzyka Johanna Straussa, a także melodie Franza Lehára. Wybitnym śpiewakom towarzyszył: Zespół Wokalno-Taneczny „Orfeum” i Zespół Straussowski, a całość swoją narracją spajał Krzysztof Korwin-Piotrowski. Rzecz działa się 29 lutego 2020 r. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Oddałem w ręce słuchaczy kawałek siebie

O muzycznych projektach, wspierających przyjaciołach i potrzebie sięgania po tematy istotne, choć nie do końca dziś popularne opowiadał Robert Kempa. Basista, kompozytor spotkał się z publicznością w Wodzisławskie Centrum Kultury. Czas spotkania wypełniła rozmowa, jak i koncert wodzisławskiego twórcy, pełen subtelnych dźwięków. Wszystko działo się ramach wydarzenia „COOOLturalny gość WCK”.

Nauka to dla nich przyjemność

Prezentacja pełnych finezji konkursowych projektów, udział w tematycznych warsztatach, ale przede wszystkim niezła zabawa poprzez naukę złożyły się na kolejną, piątą już edycję wydarzenia YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca). Młodzi pasjonaci wraz z towarzyszącymi im opiekunami swoją kreatywnością chwalili się 25 stycznia. Rzecz działa się w Wodzisławskim Centrum Kultury, a poczynaniom uczestników przyglądał się inicjator wydarzenia Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata.