WCK

Fotograficzny konkurs WCK

Twoją pasją jest fotografia? Masz cierpliwe oko i coś do powiedzenia? Weź udział w tematycznym konkursie pt. „Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego”, do udziału w którym zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury.

Poetyckie spotkanie w WCK

O tym, że słowa mają wielką moc, przekonaliśmy się podczas spotkania poetyckiego z wodzisławską Grupą Lokalnych Twórców, z którego transmisję na żywo Wodzisławskie Centrum Kultury nadawało 9 lipca. W ramach wydarzenia „Coolturalny gość WCK” poznaliśmy twórców zaangażowanych, wrażliwych i wnikliwie obserwujących rzeczywistość.

W WCK dyskutowali o człowieku w przestrzeni

Przez cztery dni Wodzisławskie Centrum Kultury ukierunkowane było na dokument. Agnieszka Pajączkowska, Mariusz Forecki i Ziemowit Szczerek to zaangażowani społecznie twórcy, z którymi za pośrednictwem transmisji na żywo i premier online, spotkać mogli się ciekawi świata widzowie. Wszystko to działo się w ramach drugiej edycji Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, do udziału w którym WCK zapraszało od 1 do 4 lipca, przy okazji akcji #siećzkulturąwdomu.

Kolejny numer Gazety Wodzisławskiej

Lipcowe wydanie miesięcznika "Gazeta Wodzisławska" jest już dostępne. Znajdziecie w nim wiele informacji dotyczących istotnych spraw, dziejących się w Wodzisławiu Śląskim. Nie brak też materiałów, których bohaterami są ludzie tworzący naszą wspólną przestrzeń. Zachęcamy do lektury.

Najnowszy numer Gazety Wodzisławskiej

W jakich rolach możemy się spełniać? Co sprawia, że czujemy się w grupie dobrze? Ile, w budowaniu społecznych relacji, zależy od nas samych? Tego m.in. dowiecie się z nowego wydania Gazety Wodzisławskiej.

WCK realizuje akcję #siećzkulturąwdomu

Parafrazując powiedzenie o górze, która nie może przyjść do Mahometa, WCK nieprzerwanie umożliwia swoim dotychczasowym odbiorcom dostęp do kultury, ale na nieco innych niż do tej pory zasadach, bo całkowicie w „onlajnie”. Wszystko dzięki akcji #siećzkulturąwdomu, którą Wodzisławskie Centrum Kultury z powodzeniem realizuje od marca br.

Ekologiczna inwestycja w Wodzisławskim Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury rozstrzygnęło przetarg oraz podpisało umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Inwestycja prowadzona przez placówkę jest częścią miejskiego projektu współfinansowanego w 85 procentach przez Unię Europejską.

Zapraszamy na nasz kanał YouTube

Na naszym kanale YouTube znajdziecie mnóstwo ciekawych propozycji. Od fragmentów koncertów gwiazd, które gościły na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury, przez spektakle grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego po kreatywne prace plastyczne. Warto zajrzeć!