Telefon: 32 455 48 55

WCK

Nowy numer Informatora

W naszym nowym wydawnictwie możecie liczyć na comiesięczną dawkę informacji z zakresu muzyki, teatru, kina, tańca, warsztatów, literatury, rozrywki czy historii regionu. Przed Wami wywiady, zapowiedzi, relacje, fotoreportaże z najważniejszych wydarzeń. Co miesiąc postaramy się podpowiedzieć, jak ciekawie, wesoło, aktywnie i różnorodnie możecie spędzać czas w powiecie wodzisławskim.

Szkoła Muzyczna prowadzi rekrutację

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim otwiera rekrutację na rok szkolny 2022/2023. Nauka w szkole prowadzona jest na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, akordeon, organy kościelne i perkusja.

Akredytacje dla mediów na 51. Dni Wodzisławia Śląskiego

Trwa proces akredytacyjny dla mediów na 51. Dni Wodzisławia Śląskiego "Lato na Maxxxa". Trzydniowe święto miasta odbędzie się w dniach 10-12 czerwca m.in. na Rynku i ulicach Starego Miasta oraz na Stadionie Miejskim przy ul. Bogumińskiej, gdzie w piątek i sobotę wystąpią takie gwiazdy jak: Ewa Farna, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Roxie Węgiel, Nocny Kochanek, Gromee i Martin Lange.

Zakończyła się XX Gala Taneczna MIX

W minioną sobotę, 21 maja br., odbyła się XX edycja Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. W imprezie wzięło udział 77 formacji, co razem składa się na ponad 1000 uczestników. Zespoły przyjechały z Rybnika, Jastrzębia Zdroju, Knurowa, Oświęcimia, Czerwionki-Leszczyn, Tych, Żywca, Bielska-Białej, Trzebini, Marklowic, Krzyżanowic, Jaworza, Gliwic i Żor. Silną reprezentację pokazali również tancerze z wodzisławskich zespołów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „WODZISŁAW ŚLĄSKI - MOJE MIASTO” organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1.

Wystawa fotografii "Portret"

Nostalgiczna, różnorodna, zaskakująca - taka właśnie jest wystawa fotografii zatytułowana "Portret", której wernisaż miał miejsce 4 kwietnia w holu WCK.

Ławeczki z mozaiką stanęły przy WCK

Przed Wodzisławskim Centrum Kultury pojawiły się dwie ławeczki zdobione mozaiką ceramiczną autorstwa Karoliny Gajewskiej, która w WCK od wielu lat prowadzi zajęcia plastyczne i ceramiczne w ramach koła Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.