Telefon: 32 455 48 55

WCK

Za nami specjalna edycja "Uwolnij ciało" [FOTORELACJA]

Jak miło i przyjemnie spędzić popołudnie? Dyskusja o kobiecości przy pysznej kawie, warsztaty rozluźniające ciało i dające wewnętrzne ukojenie, niespodzianki w postaci kosmetyków, i testerów... Brzmi dobrze? I tak było.

FESTIWAL KARAOKE „ŚpiewaMY” już wkrótce!

VI edycja Festiwalu ŚpiewaMY odbędzie się 19 kwietnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Festiwal w całości poświęcony osobom z różnymi niepełnosprawnościami idealnie wpisuje się w kulturalne funkcjonowanie mieszkańców regionu.

Polecamy: Spotkanie autorskie

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, informujemy, że Starostwo we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Pszowa oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubomi zaprasza na kolejne spotkania autorskie z Pawłem Porwołem na temat jego najnowszej publikacji pt. "Tropem legend. Zamczysko na Kotówce".

Prezydent zaprasza do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym

Prezydent miasta Mieczysław Kieca zaprasza do udziału w cyklu spotkań pn. „Wokół społeczności…”. Spotkania przyjmą formę panelu dyskusyjnego, który będzie doskonałą okazją do zadawania pytań, omówienia nurtujących nas spraw oraz dyskusji o kwestiach, które uczestnicy uznają za warte poruszenia. Pierwsze z nich odbędzie 23 lutego o godz. 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Do rozmowy zapraszamy ludzi związanych z kulturą.

Za nami "Akcja Zima z WCK" [FOTORELACJA]

Za nami Akcja Zima 2023, czyli artystyczne ferie z WCK. Tematyka zimowych zabaw oscylowała wokół leśnych opowieści, a na program akcji składały się warsztaty, wycieczki, baliki i projekcje filmowe. Zapraszamy do zobaczenia galerii.

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych w mieście

Cóż to był za rok! Koncerty plenerowe i zamknięte, pikniki, spotkania autorskie, wydarzenia sportowe, festyny, widowiska i wiele więcej. W 2022 roku oferta kulturalna Wodzisławia Śląskiego była niezwykle bogata i obfitowała w fantastyczne inicjatywy, które cieszyły się popularnością nie tylko wśród wodzisławian. Sprawdźcie podsumowanie wydarzeń kulturalny ubiegłego roku.

Nominacje w konkursie „Osobowość roku 2022”

Redakcja Dziennika Zachodniego ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku 2022. Wśród nominowanych w kategorii „Kultura” znalazły się Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz Elżbieta Lasocka, główna instruktor i choreograf wodzisławskiej formacji tanecznej SPIN z WCK. Zachęcamy do głosowania!

Najnowszy numer Informatora społeczno-kulturalnego

Do dystrybucji trafił kolejny numer Informatora kulturalno-społecznego. Odkryjecie w nim sporo ciekawostek ze świata kultury i rozrywki. W miesięczniku znajdziecie m.in. zapowiedź wyjątkowego koncertu kolędowego w wykonaniu górali z zespołu Zakopower, podsumowanie życia kulturalnego w mieście w 2022 roku, polecajki filmowe i książkowe oraz wiele innych. Zapraszamy do lektury.