Telefon: 32 455 48 55

WCK

Konkurs na świąteczną kartkę

Przed nami radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od pięciu do dwunastu lat.

Weź udział w konkursie na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas wypełniony rodzinnym ciepłem i bliskością, a także aromatem świeżej choinki, smakowitych potraw, niezapomnianej atmosfery i jedynych w swoim rodzaju ozdób, często wykonywanych przez nas samodzielnie. W Wodzisławiu Śląskim nie brakuje osób, które każdego roku przygotowują wyjątkowe dekoracje świąteczne. Prezydent Mieczysław Kieca już po raz siódmy zaprasza wodzisławian do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny.

Udowodnili, że teatr niejedno ma imię

Ogrom emocji, teatralnego kunsztu i niezwykłej wrażliwości - tak podsumować można 9. Przegląd Teatrów Osób z Niepełnosprawnościami "Para buch, teatr w ruch", który miał miejsce 28 października w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowało się 120 uczestników z Wodzisławia Śląskiego, Rudy Śląskiej, Częstochowy, Mikołowa oraz Będzina.

Kolejny numer Informatora społeczno-kulturalnego

Do dystrybucji trafił kolejny numer Informatora kulturalno-społecznego. Odkryjecie w nim sporo ciekawostek ze świata kultury i rozrywki. W miesięczniku znajdziecie m.in. zapowiedź nadchodzącego koncertu Vito Bambino w WCK, relacje z koncertu Natalii Szroeder oraz wydarzeń kulturalnych w mieście, ciekawostki o zielonym sercu miasta - Parku Miejskim, polecajki filmowe i książkowe. Zapraszamy do lektury.

Odeszła Irena Sauer

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu śp. Ireny Sauer. Poetki, animatorki, metodyka kultury w zakresie programowania, upowszechniania i krzewienia autorskiego ruchu artystycznego. Entuzjastki śląskiej kultury, która z oddaniem pielęgnowała tradycje oraz dbała o zachowanie gwary.

Wernisaż wystawy kursantów kreARTywni_ w WCK

21 października o godz. 16.30 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac, które powstały w ramach konkursu zorganizowanego przez firmę Muku „Wesołe mydełka”.

Zbiórka karmy dla wodzisławskiego przytuliska

Ostatnio obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Jest to doskonała okazja, by wspomóc Stowarzyszeniu Na Rzecz Zwierząt - Wodzisławskie psy i koty. W tym celu uruchomiamy zbiórkę karmy dla podopiecznych stowarzyszenia.

Teatr Szydełko z WCK z nagrodą „Słoneczniki 2022”

16 września br. wręczono nagrody pn. „Słoneczniki 2022” portalu czasdzieci.pl za najlepsze inicjatywy kulturalne dla dzieci i młodzieży do lat 14. W kategorii „ruch” decyzją kapituły jurorskiej statuetkę najlepszego odebrał Dziecięcy Teatr Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury za spektakl „Paskuda”.