Telefon: 32 455 48 55

WCK

Zagłosuj na naszą "Osobowość roku 2020"

W tegorocznym plebiscycie Dziennika Zachodniego na "Osobowość roku 2020" nominację w kategorii "Kultura" otrzymała Dorota Krawczyk, pracownik Wodzisławskiego Centrum Kultury, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

Wodzisławskie Centrum Kultury zgodnie z nowymi obostrzeniami w walce z wirusem COVID-19, wprowadzonymi przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, przedłuża okres tymczasowego zawieszenia bieżącej działalności w zakresie organizacji stacjonarnych wydarzeń kulturalnych oraz projekcji kinowych. Decyzja ta obowiązuje do 25 kwietnia 2021 r.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Świętujmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony na całym świecie 27 marca już od 60 lat! W tym trudnym czasie życzymy twórcom zaskakujących pomysłów, znakomitych realizacji i artystycznego spełnienia, widzom niezapomnianych doznań teatralnych.

Nowy numer "Gazety Wodzisławskiej"

Do dystrybucji trafił marcowy numer naszej Gazety Wodzisławskiej. W wydaniu piszemy m.in. o Pałacu Dietrichsteinów, dworcu kolejowym, Wodzisławskim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz zaplanowanych imprezach. Miłej lektury!

#twojbiletjestwazny

Z uwagi na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w walce z wirusem COVID-19 Wodzisławskie Centrum Kultury zmieniło terminy kilku kulturalnych wydarzeń. Placówka zachęca do zatrzymania biletu hasztagiem twojbiletjestwazny.

Działalność WCK 20 marca-9 kwietnia

Wodzisławskie Centrum Kultury zgodnie z nowymi obostrzeniami w walce z wirusem COVID-19 wprowadzonymi przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego tymczasowo zawiesza bieżącą działalność w zakresie organizacji stacjonarnych wydarzeń kulturalnych oraz projekcji kinowych. Decyzja ta obowiązuje od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r.

Nowy numer "Gazety Wodzisławskiej"

Nowy, lutowy numer "Gazety Wodzisławskiej" jest już dostępny. W numerze piszemy m.in. o pomysłach na Rynek, naborach do szkół i przedszkoli, konsultacjach społecznych, wydarzeniach w mieście i wyjątkowych mieszkańcach.