Telefon: 32 455 48 55

WCK

"Ustrajamy Starówkę"

Zapraszamy do stworzenia świątecznych ozdób podczas warsztatów, które odbędą się 1 grudnia od godz. 16:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Następnie przystroimy nimi świąteczne drzewka znajdujące się na Rynku. Podczas wydarzenia światełkami rozbłyśnie także największa choinka w mieście.

Zrób stroik świąteczny i weź udział w konkursie

Nie ma Świąt Bożego Narodzenia w Wodzisławiu Śląskim bez konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy, zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przygotowania dekoracji świątecznej i udziału w plebiscycie.

Polecamy „IX Kokoszycka Jesień Artystyczna, czyli spotkanie z twórczością”

W piątek, 24 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się „IX Kokoszycka Jesień Artystyczna, czyli spotkanie z twórczością”. W tym roku pod nazwą „Gość w dom”. Wzorem ubiegłych lat cel imprezy jest niezmienny - integracja lokalnego środowiska. Dzięki corocznej imprezie mieszkańcy mają szansę zaprezentowania swoich talentów.

Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa uświetni odchody 11 listopada

11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. To dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków - nasz kraj odzyskał suwerenność. Tradycyjnie w Wodzisławiu Śląskim odbędą się uroczystości upamiętniające to ważne wydarzenie.

Reggae Festiwal 2023 już w sobotę!

Już w sobotę, 29 lipca odbędzie się 20. odsłona najgorętszego wydarzenia w regionie. Mowa oczywiście o Najcieplejszym Miejscu na Ziemi - Reggae Festiwalu. Przygotujcie się na ekscytujące koncerty i niezapomniane chwile spędzone wśród ludzi, dla których reggae to nie tylko muzyka, ale także sposób życia. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Aleja (ulica Bogumińska 8). Start o godzinie 17:00.

Aktywny Wodzisław już 15 lipca

Czym wyróżnia się cykl wydarzeń „Dziewięć dzielnic, jedno miasto”? Różnorodnością! Tym razem podczas trzeciej z kolei imprezy w ramach wspomnianego cyklu w dzielnicy Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka królował będzie sport. Już za kilka dni, bo w sobotę, 15 lipca br. w godz. od 16:00 do 19:00 spotkamy się na terenie Gosław Sport Center, aby wspólnie sprostać zaplanowanym wyzwaniom sportowym.

Wodzisław Śląski znów będzie Najcieplejszym Miejsce na Ziemi

Na tę wiadomość czekali wszyscy miłośnicy muzyki reggae. 29 lipca odbędzie się 20. odsłona najgorętszego wydarzenia w regionie. Mowa oczywiście o Najcieplejszym Miejscu na Ziemi - Reggae Festiwalu. Przygotujcie się na ekscytujące koncerty i niezapomniane chwile spędzone wśród ludzi, dla których reggae to nie tylko muzyka, ale także sposób życia. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Aleja (ulica Bogumińska 8). Start o godzinie 17:00.