9 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się finał inicjatywy „Kokoszycka kuźnia talentów”. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim z Wodzisławskim Centrum Kultury”, na który placówka pozyskała środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.
Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert pieśni patriotycznych pt. „Miejcie nadzieje…” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Widowisko przygotowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 16:00 i 18:30.
Od lat zajmuje zacne miejsce w czołówce międzynarodowego breakingu. Swą wysoką formę bezdyskusyjnie potwierdził zwyciężając w tegorocznej edycji Red Bull BC One Cypher Poland. Co więcej, znalazł się w finałowej 16 mistrzostw Red Bull BC One Last Chance Cypher w Zurychu, najważniejszego konkursu tanecznego breakdance na świecie. Na co dzień swoimi umiejętnościami i wiedzą Marcin Kost, bo o nim mowa, dzieli się z uczestnikami zajęć Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Inspiracji od tak zdolnego instruktora z pewnością można zaczerpnąć wiele.
Czasem nawet mniej niż 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze. Dlatego też w listopadzie Kino Pegaz z Wodzisławskiego Centrum Kultury zaprasza na Najlepsze polskie 30′ – zestaw III.
W nadchodzący weekend: 2, 3 i 4 listopada o 17:00 WCK zaprasza dzieci do kina. Wyświetlimy opowieść o Lili, bohaterce książki dla dzieci, która nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy. Tak zaczyna się wspaniała przygoda, podczas której Lila odkrywa, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon, właściciel książki, z której wypadła dziewczynka.
Przez ostatnie cztery niedziele października mieliśmy okazję obcować z muzyką organową i kameralną. Wszystko dzięki 11. edycji Wodzisławskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej MUZYKON. Ciekawe aranżacje dzieł znanych kompozytorów i różnorodny repertuar sprawiły, że wnętrza kościołów Ewangelicko-Augsburskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rozbrzmiewały dźwiękami organów, klawesynu i fletu.